Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Remis Radomiaka w sparingu z Koroną

dm, radomiak.pl 2021-09-04 14:01:00

W meczu kontrolnym rozegranym w Kielcach piłkarze Radomiaka zremisowali 1:1 z liderem Fortuna 1 Ligi, Koroną. Bramkę dla Zielonych zdobył Brazylijczyk Maurides.

Podopieczni trenera Dariusza Banasika wykorzystali przerwę reprezentacyjną i udali się do Kielc, by rozegrać sparing z miejscową Koroną. Sztab szkoleniowy naszego zespołu dał szansę wszystkim dostępnym zawodnikom, w tym Portugalczykowi Tiago Matosowi, który dzień wcześniej wylądował w Polsce.

W 25. minucie Radomiak objął prowadzenie. Dośrodkowanie Artura Bogusza wykorzystał Maurides, który głową pokonał bramkarza gospodarzy. W 38. minucie Korona wyrównała - z rzutu karnego bramkę zdobył Marko Pervan. Więcej goli dziś nie ujrzeliśmy i mecz zakończył się bramkowym remisem.

Korona Kielce - Radomiak Radom 1:1 (1:1)
Marko Pervan 38 (k) - Maurides 25

Radomiak: Mateusz Kochalski (60. zawodnik testowany) - Artur Bogusz (60. Damian Jakubik), Maciej Świdzikowski (60. Raphael Rossi), Mateusz Bodzioch (60. Mateusz Cichocki), Mateusz Grudziński (60. Dawid Abramowicz) - Rhuan (46. Tiago Matos), Meik Karwot (60. Leandro), Filipe Nascimento (60. Jakub Nowakowski), Luís Machado (60. Miłosz Kozak) - Mario Rondón (60. Dominik Sokół), Maurides (60. Karol Angielski).