Wtorek 23 kwietnia
Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Radomscy piloci akrobacyjni trzecim zespołem Europy

cir 2021-09-16 16:59:00

Podczas Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate, które odbyły się w rumuńskiej Devie reprezentacja Polski zdobyła brązowe medale. Nasz kraj reprezentowali Dariusz Mazur, Maciej Kulaszewski, Wojciech Kotulski i Patryk Oloś - wszyscy to członkowie Aeroklubu Radomskiego. Kierownikiem ekipy i trenerem był Stanisław Szczepanowski – na co dzień dyrektor naszego Aeroklubu.

W trakcie zawodów rozegrano 4 konkurencje - program dowolny znany oraz trzy programy nieznane. W stawce kilkudziesięciu zawodników z dziewięciu państw, doskonałe 5 miejsce zajął  Dariusz Mazur, który  został pokonany jedynie przez reprezentantów Rosji i Rumuni. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się również wysoko: Maciej Kulaszewski był 8, Wojciech Kotulski - 12, a na 19 pozycji został sklasyfikowany Patryk Oloś.

Doskonałe wyniki naszych reprezentantów w klasyfikacji indywidualnej zapewniły reprezentacji Polski brązowy medal w klasyfikacji drużynowej. Warto przypomnieć, że poprzedni medal drużynowy nasi akrobaci zdobyli  na zawodach w 2007 roku w klasie Advance.

Dodać należy także,  że Aeroklub Radomski przejął tradycje Centralnego Ośrodka Akrobacji Samolotowej i mimo trudnych czasów nadal wypełnia swoją rolę wiodąc prym wśród wszystkich ośrodków akrobacji samolotowej w kraju.