Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Radomka wygrywa na inaugurację

dm, tauronliga.pl 2021-09-26 08:55:00

W meczu 1. kolejki nowego sezonu Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały na własnym parkiecie 3:0 z Pałacem Bydgoszcz.

Początek premierowej odsłony w wykonaniu obu zespołów był dość nerwowy. Obok udanych ataków zawodniczki popełniały sporo błędów, głównie w obronie oraz dotknięcia siatki. W efekcie przez długi czas na tablicy wyników pojawiał się remis 5:5, 12:12. W zespole z Radomia atak rozkładał się równo pomiędzy nowe zawodniczki Katarinę Lazić oraz Katarzynę Zaroślińską-Król. Wśród bydgoszczanek prym wiodła powracająca do gry po rocznej przerwie Patrycja Balmas, wspomagała ją Mariana Cassemiro. Przy stanie 18:18 atak Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej oraz blok Aleksandry Wójcik dał prowadzenie radomiankom. Tę różnicę podopieczne Riccardo Marchesiego w końcówce zwiększyły do czterech oczek, wygrywając seta do 22.

Drugą partię lepiej rozpoczęły bydgoszczanki 4:1. Rywalki szybko wyrównały i przez chwilę trwała walka punkt za punkt 6:6. W kolejnych akcjach zawodniczki Polskich Przetworów odskoczyły na trzy punkty 12:9. Radomianki długo nie mogły dogonić rywalek, które miały niezwykle skuteczną Patrycję Balmas 18:15. W drugiej części seta do walki o punkty dla Radomki włączyła się środkowa Freya Aelbrecht i dzięki jej atakom stan seta ponownie się wyrównał 19:19. Jednak jej koleżanki nie były tak skuteczne jak ona. Zaczęły grać nerwowo i straciły cztery punkty 24:20. Gdy wydawało się, że set padnie łupem zawodniczek z Bydgoszczy, radomianki rzuciły się do odrabiania punktów. Doprowadziły do remisu 24:24 i dwoma udanymi blokami zakończyły partię wynikiem 26:24.

W trzecim secie bydgoszczanki szybko objęły prowadzenie 6:3, a radomianki po raz kolejny w spotkaniu musiały gonić wynik 8:7, 12:12. Błędy przyjezdnych dały trzypunktową przewagę gospodyniom 15:12, którą te utrzymały pzez dłuższy czas 18:15. Podopieczne Piotra Mateli robiły co mogły, aby odwrócić losy seta, jednak to gospodynie lepiej radziły sobei w ataku i różnica między zespołami rosła 21:16. W końcówce siatkarki z Bydgoszczy poprawiły przyjęcie i atak, dzięki czemu odrobiły straty 24:24, jednak nie odwróciły losów spotkania. Seta na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie, wygrywając 27:25.

Tabela - tutaj.

W następnej kolejce radomianki zagrają u siebie z ŁKS-em Łódź. Spotkanie rozpocznie się w sobotę (2 października) o godz. 20:30.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:22, 26:24, 27:25)

Radomka: Wójcik 5, Zaroślińska-Król 16, Aelbrecht 11, Efimienko-Młotkowska 13, Alanko 2, Lazić 12, Biała (libero) oraz Szczepańska, Moskwa, Marković.

Pałac: Balmas 10, Bokan 11, Kobus 5, Cassemiro 9, Majkowska 4, Bałdyga 3, Saad (libero) oraz Szperlak 6.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król (Radomka).