Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Radomka w Final Four Pucharu Polski

dm, tauronliga.pl 2022-02-24 10:05:00

W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały na wyjeździe 3:1 z 1-ligowym LOS Nowy Dwór Mazowiecki i awansowały do Final Four tych rozgrywek!

W składzie drużyny z Radomia zabrakło Katarzyny Zaroślińskiej-Król. W pierwszym secie od stanu 9:9 gospodynie straciły serię pięciu punktów. Siatkarki LOS-u jeszcze walczyły, zmniejszyły straty do 14:16, ale dalej przewaga zespołu gości była wyraźna. Pewne zwycięstwo w pierwszym secie uśpiło mocno czujność radomianek. Były mało skoncentrowane i raczej niespodziewanie to gospodynie wygrały drugą partię, prowadząc m.in. 14:7, 20:14 i 21:19. Dwa kolejne sety były już rozgrywane pod dyktando naszej drużyny, która triumfowała do 17 i 11, a w całym spotkaniu 3:1.

Dwa kolejne mecze Developres BELLA Dolina Rzeszów - UNI Opole (18:00) oraz Grot Budowlani Łódź - BKS BOSTIK Bielsko-Biała (18:00) zostaną rozegrane w czwartek. Radomianki zostały pierwszymi uczestniczkami finałowego turnieju TAURON PP, które odbędzie się 26-27 marca w Nysie.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki - E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (19:25, 25:21, 17:25, 11:25)

LOS: Laskowska 5, Jaworska 1, Filipek 4, Świętoń 7, Duda 12, Jędrzejewska 13, Balcerowicz (libero) oraz Grzelak 1, Stan, Deptuch 8, Duda, Wołoszyn 1.

Radomka: Murek 18, Wójcik 6, Aelbrecht 13, Lazić 19, Moskwa 16, Skorupa 1, Adamek (libero) oraz Kobus, Biała 3.

MVP: Agnieszka Adamek (Radomka).