Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Radomka bez szans w pierwszym meczu fazy play-off

dm, tauronliga.pl 2022-04-04 21:52:00

E.Leclerc Moya Radomka Radom przegrała na wyjeździe 0:3 z ŁKS Commercecon Łódź w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Tauron Ligi.

autor: Tauron Liga

Pojedynek był jednostronnym widowiskiem. Pierwszy set został pewnie wygrany przez ŁKS Commercecon. Na początku drugiego gospodynie uzyskały minimalną przewagę. Radomianki wyrównały na 11:11 i 14:14. Wydawało się, że zobaczymy więcej walki niż w pierwszej partii. Jednak teraz łodzianki uzyskały wyraźną przewagę. Druga część tego seta zakończyła się wynikiem 11:4 - relacjonuje oficjalny portal ligi.

O wygranej zespołu z Łodzi zadecydował atak. Liderką była Valentina Diouf. Zespół z Radomia nie miał takiej ofensywnej siły. Zawodniczka ta uzyskała 18 punktów, w tym dwa blokiem i jeden zagrywką. W sumie blokiem łodzianki zdobyły 13 pkt, a ich rywalki o cztery mniej. Trzeci set ŁKS Commercecon rozpoczął od prowadzenia 4:1 i do końca dyktował warunki gry...

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Drugi mecz odbędzie się w niedzielę (10 kwietnia) o godz. 17:30 w Radomiu.

ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

ŁKS: Grajber 9, Witkowska 3, Diouf 18, Ratzke, Alagierska 10, Jones-Perry 11, Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak 4, Sobiczewska.

Radomka: Murek 9, Szczepańska 1, Zaroślińska-Król 11, Aelbrecht 9, Lazić 1, Moskwa 6, Adamek (libero) oraz Wójcik 2, Kobus, Biała.

MVP: Valentina Diouf (ŁKS).