Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Radomiak wygrał z Koroną

dm, radomiak.pl 2022-03-25 16:22:00

W meczu kontrolnym rozegranym na boisku Jodły Jedlnia-Letnisko w podradomskiej Kolonce piłkarze Radomiaka pokonali 3:0 Koronę Kielce. Bramki dla Zielonych zdobyli Mateusz Radecki (dwie) i Luis Machado.

Sparing Radomiak - Korona

autor: Radomiak.pl

Podopieczni trenera Dariusza Banasika, wykorzystując przerwę w rozgrywkach, spowodowaną meczami reprezentacyjnymi, rozegrali sparing z 1-ligową Koroną. Nasza drużyna zaprezentowała się z naprawdę dobrej strony i pokonała rywala z Kielc 3:0.

Ozdobą spotkania był drugi gol Mateusza Radeckiego. Pomocnik Zielonych pokonał bramkarza gości, uderzając z boku pola karnego, wprost w okienko bramki Korony. Cieszy również powrót do gry Leandro, który pauzował w ostatnim ligowym pojedynku ze Stalą Mielec.

Radomiak Radom - Korona Kielce 3:0 (2:0)
Mateusz Radecki 28, 57, Luis Machado 35

Radomiak: Mateusz Kochalski (67. Michał Jerke) - Goncalo Silva, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki (46. Meik Karwot) - Luis Machado (46. Tiago Matos), Daniel Łukasik (46. Luizao), Filipe Nascimento (46. Thabo Cele), Mateusz Radecki (64. Leandro), Abraham Marcus (46. Mario Rondon), Dawid Abramowicz (82. Jo Santos) - Karol Angielski (46 Dominik Sokół).

Korona(I połowa) 73. Marcel Zapytowski - 23. Adrian Danek, 25. Grzegorz Szymusik, 95. Mario Zebić, 14. Michał Koj, 3. Roberto Corral - 6. Jacek Podgórski, 24. Filipe Oliveira, 26. Oskar Sewerzyński, 16. Dawid Błanik - 99. Jewgienij Szykawka. (II połowa) Konrad Forenc - Szymon Majewski, Piotr Malarczyk, Radosław Seweryś, Jacek Kiełb, Luka Zarandia, Marcin Szpakowski, Miłosz Strzeboński, Jakub Górski, Jakub Łukowski, Artur Amroziński.