Wtorek 30 kwietnia
Katarzyny, Mariana, Lilii

Radomiak przegrał w sparingu z Zagłębiem

dm, radomiak.pl 2023-07-08 18:32:00

W kolejnym meczu kontrolnym w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka przegrali 0:1 z Zagłębiem Sosnowiec.

Sparing odbył się na stadionie "KS Proch" w Pionkach. W 12. minucie Christos Donis zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, jednak piłka - po rykoszecie - minimalnie minęła światło bramki Zagłębia. Chwilę później Pedro Henrique "przeciął" uderzenie Castanedy, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gości.

Drugą połowę Zieloni rozpoczęli z trzema zmianami w składzie, nasza drużyna ciągle miała optyczną przewagę, jednak piłkarze Radomiaka byli nieskuteczni pod bramką przeciwnika, m.in. Cichocki uderzył niecelnie głową z 7. metrów. Następnie podobnie uczynili Wolski i Kaput, a w 82. minucie Biliński pokonał z karnego Posiadałę, po wcześniejszym faulu Cestora.

Ostatecznie górą byli goście, po nieskutecznej grze naszych piłkarzy. Za tydzień, w ostatnim sparingu, Radomiak zagra z Omonią Nikozja.

Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
Kamil Biliński 82 (k)

Radomiak: Filip Majchrowicz (46 Albert Posiadała) - Damian Jakubik (66 Daniel Pik), Raphael Rossi (66 Aleksander Gajgier), Mateusz Cichocki (66 Mike Cestor, 86 Mikołaj Molendowski), Dawid Abramowicz (66 Jakub Snopczyński) - Lisandro Semedo (66 Edi Semedo), Chrístos Dónis (66 Michał Kaput), Luizão (46 Rafał Wolski), Frank Castañeda (66 Jean Franco Sarmiento), Berto Cayarga (46 Luís Machado) - Pedro Henrique (66 Krystian Okoniewski).

Żółte kartki: Pedro Henrique - Bykow.
Czerwona kartka: Mike Cestor (81. minuta, Radomiak, za faul taktyczny).