Poniedziałek 6 maja
Judyty, Juranda, Benedykty

Radomiak przegrał sparing w Turcji

dm, radomiak.pl 2024-01-21 16:40:00

W meczu kontrolnym rozegranym podczas obozu Radomiaka w Turcji nasza drużyna przegrała 1:3 z FK Novi Pazar z Serbii. Bramkę dla Zielonych zdobył Rafał Wolski.

W pierwszej połowie spotkanie stało na wysokim poziomie i było wyrównane. Swoje okazje zmarnowali Leonardo Rocha oraz Luis Machado, natomiast dobrze w bramce Radomiaka spisywał się Albert Posiadała.

W 34. minucie nasz zespół objął prowadzenie - po pięknej akcji Wolskiego z Machado, ten pierwszy pokonał bramkarza 5. drużyny ligi serbskiej. Chwilę później sędzia niespodziewanie przerwał kontrę Radomiaka, gdy Zieloni wychodzili 3 na 1, jednak arbiter wrócił do faulu na Semedo, nie stosując przywileju korzyści.

W 40. minucie Dawid Abramowicz po dośrodkowaniu Wolskiego, minimalnie chybił, nasi rywale szybko wznowili grę i Knezević pokonał Posiadałę. Był to ostatni godny uwagi akcent pierwszej części gry.

W drugiej połowie mecz stał na zdecydowanie niższym poziomie. Trener Maciej Kędziorek wymienił całą "jedenastkę". W 58. minucie Dominik Sokół uderzył głową obok bramki. W 74. minucie faulowany na środku boiska był Snopczyński, sędzia nie przerwał gry, a Soumah pokonał Koptasa. Wynik ustalił Scepović w 80. minucie spotkania.

Radomiak Radom - FK Novi Pazar 1:3 (1:1)
Rafał Wolski 34 - Filip Knežević 41, Seydouba Soumah 74, Marko Šćepović 80

Radomiak: (I połowa) Albert Posiadała - Daniel Pik, Mateusz Cichocki, Mike Cestor, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo, Luizão, Luís Machado, Rafał Wolski, Vágner Dias - Leonardo Rocha. (II połowa) Wiktor Koptas - Damian Jakubik, Mikołaj Molendowski, Raphael Rossi, Jan Grzesik - Leandro, Michał Kaput, Tiago Matos, Dominik Sokół, Krystian Okoniewski - Jakub Snopczyński.

Novi Pazar: (I połowa) Nikola Mirković - Ensar Brunčević, Emir Azemović, Abdoulaye Cissé, Dragan Bojat, Rafael Floro, Jo Jin-ho, Filip Knežević, Nikola Karaklajić, Marko Obradović, Adem Ljajić. (II połowa) Lazar Slavković - Uroš Lazić, Omar Fayed, Kemal Koničanin, Ebenezer Annan, Miljan Momčilović, Seydouba Soumah, Sead Islamović, Adetunji Adeshina, Nikola Srećković, Marko Šćepović.