Przegrana Czarnych z Resovią

dm, plusliga.pl 2022-03-09 19:25:00

W meczu zaległej 16. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na własnym parkiecie 0:3 z Asseco Resovią Rzeszów. Dla podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka to piętnasta porażka w tym sezonie.

Goście już na początku wypracowali sobie trzypunktową przewagę, którą utrzymywali do połowy seta. Przy stanie 11:14 gospodarze zdobyli cztery oczka z rzędu, w czym duża zasługa świetnie zagrywającego Rafała Faryny. Radomianie wyszli na nieznaczne prowadzenie, które utrzymywali do stanu 19:18. Wówczas to resoviacy zanotowali trzypunktową serię i wygrywali 21:19. Radomianie zbliżyli się jeszcze na dystans jednego punktu (21:22), ale na więcej już zespół trenera Marcelo Mendeza nie pozwolił.

Drugi set z kolei od samego początku układał się po myśli gospodarzy, którzy wypracowali sobie dwupunktową przewagę. Dystans ten przez długi czas był nie do zniwelowania przez resoviaków. Gdy Nicolas Szerszeń popełnił błąd w ataku zespół trenera Jakuba Bednaruka prowadził 22:19 i wydawało się, że jest na dobrej drodze do wygrania seta. Goście szybko jednak zniwelowali straty, doprowadzając do emocjonującej końcówki. W niej miejscowi mieli jedną piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. Z kolei ekipa z Podkarpacia dopiero za piątym setbolem zamknęła tę część meczu.

Trzecią partię rzeszowianie rozpoczęli od piorunującego uderzenia, bo prowadząc 8:0. Duża w tym zasługa świetnie zagrywającego Nicolasa Szerszenia. Niemoc w ekipie gospodarzy przerwał Rafał Faryna, ale za chwilę przewaga Asseco Resovii urosła do dziewięciu oczek (12:3). Resoviacy już zdecydowanie dominowali na boisku i spokojnie dowieźli wygraną do końca.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z LUK Lublin. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (13 marca) o godz. 17:30.

Cerrad Enea Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 28:30, 16:25)

Czarni: Kędzierski 1, Rusin 12, Warda 6, Faryna 20, Firszt 5, Parkinson 3, Masłowski (libero) oraz Nowowsiak (libero), Berger 1, Voropaev.

Resovia: Muzaj 12, Kozamernik 5, Kochanowski 9, Szerszeń 20, Drzyzga 2, Cebulj 14, Zatorski (libero) oraz Krulicki, Bucki, Woicki, Potera (libero), Buszek.

MVP: Nicolas Szerszeń (Resovia).