Wtorek 9 sierpnia
Romualda, Romana, Ireny
RADOM aktualna pogoda

Przed nami 76. PZLA Mistrzostwa Polski U20 w Radomiu

dm, UM Radom 2022-07-06 23:07:00

Siedmiuset zawodników weźmie udział w 76. PZLA Mistrzostwa Polski U20, które już w najbliższy czwartek rozpoczną się w Radomiu. Przez trzy dni reprezentanci ponad 80 klubów będą rywalizować na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza.

autor: UM Radom

- To już kolejne zawody, których organizację powierzył nam Polski Związek Lekkiej Atletyki, co potwierdza, że jako miasto jesteśmy sprawdzonym partnerem. Na pewno jest to też wyraz docenienia miejsca, jakie Radom zajmuje obecnie na lekkoatletycznej mapie Polski. Przypomnę tylko, że na ostatnich mistrzostwach Polski seniorów sportowcy z Radomia zdobyli 8 medali, w tym trzy złote. Co ważne, są to zawodnicy, którzy od samego początku trenują w naszym mieście. To pokazuje, jak fantastycznie jest tu prowadzona praca z utalentowaną młodzieżą. Tym bardziej cieszę się, że właśnie u nas młodzi zawodnicy z całego kraju będą mogli zaprezentować swoje umiejętności - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Uczestnicy zawodów będą walczyć o ponad 50 kompletów medali. Wśród nich są także lekkoatleci RLTL Optima Radom. Największe szanse medalowe mają zawodnicy startujący m.in. w biegach na 2000 m z przeszkodami, na 400 m, na 110m ppł oraz rzucie oszczepem i trójskoku.

Uroczyste otwarcie mistrzostw zaplanowano na czwartek, 7 lipca, na godz. 15. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje na: https://www.facebook.com/Radom.2022/

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych