Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Porażka Radomki z Legionovią

dm 2022-02-05 10:59:00

W meczu 17. kolejki Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom przegrały na własnym parkiecie 1:3 z Legionovią Legionowo. Dla zespołu trenera Riccardo Marchesiego to ósma porażka w tym sezonie.

Po wyrównanym początku spotkania 4:4, przy zagrywce Alicji Grabki legionowianki odskoczyły na cztery oczka 8:4 i powoli przejmowały inicjatywę na boisku 13:6. Liderką w ataku była Olivia Rożański, wspomagała ją Yaprak Erkek i w połowie seta przyjezdne miały dziewięć punktów przewagi 15:6. Radomianki mimo dobrego przyjęcia miały kłopoty ze skończeniem akcji i traciły kolejne oczka 19:11. W końcówce podopieczne Alessandro Chiappiniego były już nie do zatrzymania, wygrywając seta do 14.

Druga partia była bardziej wyrównana. Radomianki poprawiły grę w ataku i kończyły piłki na siatce, legionowianki za to miały kłopoty ze skończeniem akcji 9:9. W zespole Radomki dobrze spisywała się Freya Aelbrecht, w ekipie Legionovii obok Olivii Różański punktowała Gyselle Silva Franco 16:16. Błędy gospodyń i punktowe bloki legionowianek dały cztery oczka przewagi przyjezdnym 21:17. Choć w końcówce podopieczne Riccardo Marchesiego po skutecznych atakach Frei Aelbrcht zniwelowały straty 22:22, to z wygranej cieszyły się legionowianki 25:23.

W kolejnej odsłonie radomianki, po dobrej grze środkowych, wyszły na prowadzenie 4:1 i przez chwilę utrzymywały tę przewagę 8:4. W ekipie z Legionowa na siatce uaktywniła się Gyselle Silva i głównie dzięki jej atakom przyjezdne zniwelowały straty do dwóch oczek 11:9. To jednak nie odmieniło losów seta, bowiem gospodynie nadal kontrolowały sytuację na boisku 17:15 i 22:20. W końcówce podopieczne Riccardo Marchesiego kończyły wszystkie piłki, a seta na korzyść E.LECLERC MOYA Radomki zakończyła Alexandra Lazić 25:23.

Set numer cztery rozpoczął się od minimalnego prowadzenia gospodyń 6:5. Dobrze grała Katarzyna Zaroślińska-Król i to dzięki niej radomianki miały przewagę na siatce 12:10. W połowie seta została zablokowana przez Aleksandrę Grykę i na tablicy wyników pojawił się remis 14:14. W kolejnych akcjach gospodynie popełniły błędy i to legionowianki miały dwa oczka przewagi 17:15. Radomianki musiały gonić wynik i udało im się doprowadzić do wyrównania 18:18. Zacięta walka punkt za punkt toczyła się do wyniku 24:24. W nerwowej końcówce granej na przewagi więcej zimnej krwi zachowały legionowianki, wygrywając partię 27:25.

W następnej kolejce radomianki zagrają na wyjeździe z Chemikiem Police. Spotkanie odbędzie się w piątek (11 lutego) o godz. 17:30.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - IŁ Capital Legionovia Legionowo 1:3 (14:25, 23:25, 25:23, 25:27)

Radomka: Murek 11, Zaroślińska-Król 18, Aelbrecht 17, Lazić 9, Moskwa 10, Skorupa 3, Witkowska (libero) oraz Biała 1, Kobus 1.

Legionovia: Tokarska 7, Różański 25, Erkek 14, Silva Franco 14, Gryka 11, Grabka 4, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szczyrba 2 Dąbrowska.

MVP: Olivia Różański (Legionovia).