Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Porażka Radomki w Policach

dm, tauronliga.pl 2022-02-11 22:40:00

W meczu 18. kolejki Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom przegrały na wyjeździe 1:3 z Chemikiem Police. Dla zespołu trenera Riccardo Marchesiego to dziewiąta porażka w tym sezonie.

Po dwóch setach trudno było określić, który zespół jest lepszy. Gra była wyrównana, choć w drugiej partii gospodynie prowadziły 14:8, a wyniki w obu partiach identyczne. Jovana Brakocević-Canzian i Martyna Łukasik zdobyły dla gospodyń po osiem punktów. Z drugiej strony siatki najlepiej punktowały Alexandra Lazić, która zdobyła 9 punktów, a Katarzyna Zaroślińska-Król miała o jeden mniej.

Nic też dziwnego, że apetyty i nadzieje na dobrą walkę i emocje bardzo wzrosły. Niestety, dla postronnego obserwatora, tak się nie stało. Ster w swoje ręce wzięły policzanki i bez większego trudu wypunktowały przyjezdne. Na początku trzeciego seta było 3:0, a czwartego 4:0. Radomianki musiały gonić wynik. Udawało się im zmniejszać straty, ale z zasłużonej wygranej cieszyły się policzanki. Ivana Brakocević-Cianzan zdobyła 21 pkt. Skuteczna była Danielle Drews. Świetnie funkcjonowałblok Grupy Azoty Chemika Police (15-8). Miał też przewagę w zagrywce (7-2) - relacjonuje oficjalny portal ligi.

Tabela - tutaj.

W następnej kolejce radomianki zagrają w hali RCS z MKS-em Kalisz. Spotkanie odbędzie się w sobotę (19 lutego) o godz. 19.

Grupa Azoty Chemik Police - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 (25:23, 23:25, 25:18, 25:16)

Chemik: Drews 17, Kowalewska, Brakocevic 21, Wasilewska 7, Łukasik 15, Pol 7, Stenzel (libero) oraz Rios 7, Czyrniańska, Milenković 2.

Radomka: Murek 6, Zaroślińska-Król 16, Aelbrecht 8, Lazić 12, Moskwa 6, Skorupa 5, Witkowska (libero) oraz Wójcik, Kobus, Biała, Adamek (libero).

MVP: Naiane De Almeida Rios (Chemik).