Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Porażka HydroTrucku z Legią

dm, plk.pl 2022-01-30 22:05:00

W meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali na wyjeździe 60:73 z Legią Warszawa. Dla podopiecznych trenera Mihailo Uvalina to już piętnasta porażka w tym sezonie.

Po wyrównanym początku spotkania, to HydroTruck potrafił uciec na cztery punkty dzięki akcjom Anthony’ego Irelanda. Legia odpowiedziała na to serią 7:0 i po trafieniu Strahinji Jovanovicia mieli już przewagę. Ostatecznie dzięki trafieniu Roberta Johnsona po 10 minutach było 22:12.

Na początku drugiej kwarty goście starali się zbliżyć do przeciwników, ale to udawało się tylko na chwilę. Po kolejnych rzutach Raymonda Cowelsa różnica wynosiła już 12 punktów. Jure Skifić po chwili jeszcze bardziej ją powiększał. Ostatecznie po dobitce Adama Kempa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:27.

Na początku trzeciej kwarty zespół trenera Mihailo Uvalina ponownie odrabiał straty, a dzięki trójce Ahmeda Hilla zbliżył się na zaledwie sześć punktów. Gospodarze nie pozwolili już jednak na nic więcej. Faulowani Grzegorz Kamiński i Strahinja Jovanović wykorzystali rzuty wolne, a po 30 minutach było 58:44.

Kolejna część meczu niczego już nie zmieniała. Drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Kamińskiego grała w swoim tempie. Po akcji 2+1 Jure Skificia przewaga wzrosła do 22 punktów. Radomianie nie byli w stanie już realnie zagrozić przeciwnikom. Legia zwyciężyła ostatecznie 73:60.

W naszym zespole zabrakło A.J. Englisha, który miał ponownie występować w barwach HydroTrucku. Powodów absencji Amerykanina nie znamy...

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z ostatnim w tabeli, GTK Gliwice.

Legia Warszawa - HydroTruck Radom 73:60 (22:12, 19:15, 17:17, 15:16)