Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Pierwsze w sezonie zwycięstwo Czarnych

dm, plusliga.pl 2021-10-24 09:20:00

W meczu 4. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom wygrali na własnym parkiecie 3:1 z Treflem Gdańsk. Dla podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka to pierwszy triumf w tym sezonie.

Premierowa odsłona była wyrównana do stanu 6:6. W kolejnych akcjach gospodarze zdobyli dwa oczka przewagi 11:9. Gdańszczanie mimo dobrego przyjęcia, mieli kłopoty z zakończeniem pierwszej akcji, nie wyprowadzali kontry i tracili kolejne punkty 17:13. Nie pomogły zmiany, których dokonał Michał Winiarski, jego podopieczni nadal grali nerwowo. Radomianie za to w końcówce podkręcili tempo, swoje akcje kończyli Rafał Faryna oraz Paweł Rusin, powiększając przewagę. Ostatecznie wygrali seta do 19.

W drugiej partii role się odwróciły. Lepiej zaczęli grać skrzydłowi Trefla, punkty zdobywali Mariusz Wlazły oraz Bartłomiej Lipiński i przewaga ich zespołu wzrosła do sześciu oczek 12:6. Tym razem radomianie mieli kłopoty na boisku, głównie z przyjęciem, co uniemożliwiało skuteczną grę na siatce. W końcówce zespół z Radomia odrobił kilka punktów 20:17, jednak ostatnie zdanie należało do przyjezdnych, którzy wygrali seta 25:20.

W secie numer trzy po wyrównanym początku 6:6, podopieczni Jakuba Bednaruka zaczęli odskakiwać rywalom 13:9. Nadal skuteczny w ich zespole był Rafał Faryna, wspomagali go Paweł Rusin, Aleksander Berger oraz Sebastian Warda i w połowie seta prowadzili 16:11. Przy stanie 19:14 gdańszczanie obrobili cztery oczka i zbliżyli się do rywali 19:18. Po kolejnych akcjach był już remis 20:20, a po chwili na prowadzeniu ponownie byli siatkarze z Radomia 24:22. Ci jednak nie wykorzystali dwóch piłek setowych 24:24 i rozpoczęła sie zacięta walka o zwycięstwo w tej partii. Ostatecznie udało się to gospodarzom 31:29.

Czwarta partia była zacięta od pierwszych piłek. Po jednej stronie punktowali Faryna i Berger, po drugiej Włazły i Lipiński 7:7 i 11:11. Długa akcja, zakończona atakiem Kewina Sasaka dała dwupunktowe prowadzenie Treflowi 14:12, którą gdańszczanie przez chwilę utrzymali 17:15. Radomianie nie odpuszczali i po kolejnych akcjach ponownie zremisowali. Końcówka ponownie była zacięta i grana na przewagi. Seta i mecz zakończył Paweł Rusin 26:24.

Cerrad Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk 3:1 (25:19, 20:25, 31:29, 26:24)

Czarni: Kędzierski 3, Lemański 13, Rusin 16, Warda 7, Berger 16, Faryna 18, Masłowski (libero) oraz Gąsior 1, Firszt 1, Santana.

Trefl: Lipiński 18, Wlazły 13, Reicher 4, Kampa 1, Mordyl 3, Crer 10, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak 10, Urbanowicz 4, Mika 5, Łaba.

MVP: Paweł Rusin (Czarni).