Sobota 21 maja
Kryspina, Wiktora, Jana
RADOM aktualna pogoda

Kolejny libero zostaje w Czarnych

dm, siatka.org, wksczarni.pl 2022-04-28 16:05:00

Mateusz Masłowski zostaje w Cerrad Enea Czarnych. Dla libero drużyny Wojskowych rozgrywki 2022/2023 będą już czwartym sezonem w barwach zespołu z Radomia.

Mateusz Masłowski

autor: wksczarni.pl

Mateusz Masłowski do Cerrad Enea Czarnych Radom dołączył w sezonie 2019/2020. Popularny „Masło” jest wychowankiem AKS-u Resovii Rzeszów, a przed przyjściem do zespołu Wojskowych miał na swoim koncie cztery lata gry w PlusLidze, broniąc barw swojego macierzystego klubu – Asseco Resovii Rzeszów.

W sezonach 2014/2015 oraz 2015/2016 trafił do SMS-u Spała, gdzie święcił największe sukcesy w dotychczasowej karierze z reprezentacją Polski. W tym czasie Mateusz Masłowski sięgnął z reprezentacją biało-czerwonych po: Mistrzostwo Europy Kadetów, złoty medal olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, mistrzostwo świata Kadetów, a następnie mistrzostwo Europy juniorów oraz mistrzostwo świata juniorów.

Podczas gry w SMS-ie Spała, Mateusz Masłowski wraz z kolegami z drużyny w sezonie 2015/2016 zajął drugie miejsce w rozgrywkach I ligi, ulegając w walce o mistrzowski tytuł z GKS-em Katowice. W 2014 i 2016 roku sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów, gdzie uznawany był najlepszym broniącym całych zawodów. Po grze w SMS-ie Spała, przez kolejne trzy lata fani siatkówki Mateusza Masłowskiego mogli oglądać w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Z tym klubem popularny „Masło” sięgnął w sezonie 2013/2014 po SuperPuchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju.

Dla Mateusza Masłowskiego rozgrywki 2022/2023 będą już 8. sezonem w PlusLidze i 4. w zespole z Radomia. Popularny „Masło” rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce 142. mecze. Z kolei w barwach drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom 25-letni libero wystąpił w PlusLidze w 69. meczach. W sezonie 2021/2022 Mateusz Masłowski wystąpił w 25 meczach i był drugim najlepiej przyjmującym siatkarzem Wojskowych – skuteczność 50,38%. Dodatkowo w ubiegłorocznych rozgrywkach zdobył jeden raz statuetkę MVP.

Po Macieju Nowowsiaku, to drugi libero, który zostaje na przyszły sezon w drużynie Czarnych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych