Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Kolejna porażka Czarnych

dm, plusliga.pl 2022-02-21 20:40:00

W meczu 21. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na wyjeździe 0:3 z Indykpol AZS Olsztyn. Dla podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka to trzynasta porażka w tym sezonie.

Olsztynianie wygrali pierwszą partię, ale nie mogliby mieć pretensji, gdyby to radomianie objęli prowadzenie w meczu. Goście pod względem sportowym nie ustępowali gospodarzom. W grze nie było fajerwerków. Kibice w Iławie i przed telewizorami Polsatu oglądali typową walkę o punkty. W Indykpolu AZS niezawodny był Karol Butryn, który w pierwszym secie zdobył siedem punktów.

Na początku drugiego seta radomianie, jakby świadomi utraconej szansy w pierwszym, przejęli inicjatywę i prowadzili 6:3. Indykpol AZS szybko wyrównał na 8:8 i do końca gra była wyrównana. Jednej czy drugiej drużynie udało się objąć prowadzenie (10:12), ale rywale szybko doprowadzali do remisu. Od stanu po 18 gospodarze zdobyli dwa punkty i przewagę utrzymali do końca.

W trzeciej partii olsztynianie rządzili na boisku od pierwszych piłek 7:2. Radomianie próbowali walczyć, ale psując zagrywki, nie dawali sobie szansy na grę w obronie i kontrze 14:7. W drugiej części gospodarze grali bardzo spokojnie i powiększyli przewagę 18:9. Ostatecznie podopieczni Javiera Webera pozwolili rywalom ugrać w tej partii tylko 16 punktów.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z liderem tabeli, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie odbędzie się w środę (2 marca) o godz. 17:30.

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:23, 25:16)

AZS: Firlej 1, Andringa 4, DeFalco 14, Averill 4, Poręba 7, Butryn 14, Gruszczyński (libero) oraz Siwczyk, Jakubiszak, Bakiri 1.

Czarni: Kędzierski 3, Lemański 5, Rusin 6, Gąsior 8, Warda 6, Firszt 11, Masłowski (libero) oraz Voropaev, Faryna 2, Santana.

MVP: Jan Firlej (AZS).