Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

HydroTruck znów przegrał po słabej końcówce

dm, plk.pl 2021-12-27 08:35:00

W meczu 16. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali na wyjeździe 82:86 z Czarnymi Słupsk. Dla podopiecznych trenera Mihailo Uvalina to już dwunasta porażka w tym sezonie.

HydroTruck na początku spotkania czuł się bardzo dobrze w ataku, a dzięki trudnej trójce Ahmeda Hilla miał sześć punktów przewagi. Aktywny Billy Garrett robił jednak wszystko, aby gospodarze byli ciągle blisko. Później jednak bardzo ważne akcje kończył Michael Moore i głównie dzięki niemu to przyjezdni po 10 minutach prowadzili 23:16.

W drugiej kwarcie przewaga zespołu trenera Mihailo Uvalina wzrosła nawet do 11 punktów po zagraniach Aleksandra Lewandowskiego i Danilo Ostojicia. Marcus Lewis robił co mógł, aby zmniejszać straty, a po kontrze wykończonej przez Beau Beecha Grupa Sierleccy Czarni przegrali już tylko pięcioma punktami. Moore oraz Ostojić szybko opanowali sytuację radomian. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:48.

Początek trzeciej kwarty ponownie należał do zespołu prowadzonego przez trenera Łukasza Seweryna - po rzutach wolnych Mikołaja Witlińskiego przegrywał tylko pięcioma punktami. Później trójki dokładał jeszcze Marcus Lewis, a gospodarze nadal byli niezwykle blisko. Dopiero jednak trafienie z dystansu Marka Klassena w ostatniej sekundzie kwarty sprawiło, że po 30 minutach był remis - po 63.

Kolejną część meczu HydroTruck rozpoczął od dwóch trójek Lewandowskiego i Zegzuły. To ustawiało ten zespół w lepszej sytuacji. Dopiero późniejszy rzut Witlińskiego zbliżył słupszczan na punkt. Na około dwie minuty przed końcem po trójce Jankowskiego ponownie był remis! Ten sam gracz po kilku chwilach dał prowadzenie Grupa Sierleccy Czarnym. W końcówce ważne trafienie zanotował jeszcze Błażej Kulikowski, a zespół ze Słupska zwyciężył ostatecznie 86:82.

W następnej kolejce HydroTruck zagra w hali RCS z King Szczecin. Spotkanie odbędzie się w sobotę (1 stycznia) o godz. 19:30.

Czarni Słupsk - HydroTruck Radom 86:82 (16:23, 22:25, 25:15, 23:19)

Czarni: Lewis 22, Beech 10, Klassen 10, Witliński 10, Garrett 10, Jankowski 9, Young 6, Musiał 5, Słupiński 2, Kulikowski 2.

HydroTruck: Ostojić 22, Moore 17, Lewandowski 10, Dzierżak 9, Ireland 8, Hill 8, Zalewski 5, Zegzuła 3, Żmudzki.