Wtorek 23 kwietnia
Jerzego, Wojciecha, Adalberta

HydroTruck z kolejną porażką

dm, plk.pl 2022-03-03 21:05:00

W meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali na wyjeździe 78:99 z Asseco Gdynia. Dla podopiecznych trenera Roberta Witki to dziewiętnasta porażka w tym sezonie.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po trafieniach Jacobi Boykinsa i Wojciecha Tomaszewskiego mieli sześć punktów przewagi. Mike Moore oraz Danilo Ostojić starali się na to odpowiadać, dzięki czemu przyjezdni ciągle byli blisko. Po trójce Ahmeda Hilla przegrywali tylko punktem. Po chwili do remisu doprowadził jeszcze Paweł Dzierżak, a po 10 minutach było 26:26.

W drugiej kwarcie radomianie wychodzili nawet na prowadzenie po akcji 2+1 Moore’a. Zespół trenera Milosa Mitrovicia dość szybko zmieniał jednak sytuację, bo mógł liczyć na Filipa Dylewicza i Jacobi Boykinsa. Asseco Arka grała coraz lepiej w ataku, a dzięki trójce Bartłomieja Wołoszyna po pierwszej połowie prowadziła 54:46.

Po rzutach wolnych i kolejnej akcji Novaka Musicia przewaga zespołu z Gdyni na początku trzeciej kwarty wynosiła już 14 punktów. HydroTruck miał spore problemy z konstruowaniem ataku, a to przenosiło się na długie przestoje bez skutecznej akcji. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Dominika Wilczka różnica wynosiła już 19 punktów. Po 30 minutach było 79:60.

Świetnie w kolejnej części meczu radził sobie Filip Dylewicz oraz Bartłomiej Wołoszyn, a przewaga gospodarzy wzrosła w pewnym momencie aż do 27 punktów. Ekipa trenera Roberta Witki odpowiedziała na to serią 10:0, ale różnica ciągle była spora. W ważnych momentach trafiali Wołoszyn i Boykins, a Asseco Arka kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie wygrała 99:78.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe ze Startem Lublin. Spotkanie odbędzie się w sobotę (12 marca) o godz 19:30.

Asseco Arka Gdynia - HydroTruck Radom 99:78 (26:26, 28:20, 25:14, 20:18)

Asseco: Boykins 21, Musić 16, Wołoszyn 13, Dylewicz 12, Tomaszewski 12, Durham 11, Wilczek 11, Hrycaniuk 3, Walkowiak, Kowalczyk.

HydroTruck: Hill 16, Moore 15, Ostojić 14, Lewandowski 11, Kraljević 9, Dzierżak 9, Zegzuła 3, Żmudzki 1, Okrutny, Zalewski.