Czwartek 2 maja
Zygmunta, Atanazego, Anatola

Czarni z porażką w Lubinie

dm 2023-02-19 12:01:00

W meczu 25. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na wyjeździe 2:3 z Cuprum Lubin. Dla podopiecznych trenera Pawła Woickiego to już dwudziesta druga porażka w tym sezonie.

autor: Adam Kurasiewicz/Czarni

"Wojskowi" w ostatnim spotkaniach zdecydowanie lepiej prezentują się na wyjazdach, aniżeli w pojedynkach u siebie. Podobnie było w Lubinie. Czarni wygrali pierwszego seta, później musieli uznać wyższość przeciwnika, ale triumfowali również w trzeciej partii, co oznaczało punkt dopisany w tabeli PlusLigi.

Kolejne dwa sety, w tym tie-break, to już pełna dominacja gospodarzy, którzy wykorzystwali wszystkie błędy radomian i ostatecznie wygrali 3:2.

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością ze Skrą Bełchatów. Spotkanie odbędzie się dopiero w niedzielę, 5 marca o godz. 17:30.

Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (18:25, 25:19, 24:26, 25:19, 15:12)

Cuprum: Kubicki, Lorenc 27, Ferens 1, Berger 17, Pietraszko 8, Krage 7, Sas (libero) oraz Szymura (libero), Czerny, Kapica 1, Kovalov 11, Czetowicz.

Czarni: Nowak 2, Schulz 18, Łukasik, Rusin 6, Tammemaa 9, Lemański 4, Masłowski (libero) oraz Firszt 18, Gąsior, Ostrowski 4, West.

MVP: Adam Lorenc (Cuprum).