Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Czarni z kolejną porażką

dm, plusliga.pl 2022-03-13 22:42:00

W meczu 23. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na własnym parkiecie 1:3 z LUK Lublin. Dla podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka to już szesnasta porażka w tym sezonie.

autor: PlusLiga

W pierwszym secie na boisku właściwie była tylko jedna drużyna. Lublinianie całkowicie panowali na boisku, wygrywając tę partię 25:14! Goście popisali się m.in. trzema asami serwisowymi przy tylko jednym błędzie, niezłym przyjęciem i atakiem oraz trzema punktowymi blokami. Po radomskiej stronie te statystyki były poważnie słabsze, choć liczby tak naprawdę nie oddawały przewagi ekipy trenera Dariusza Daszkiewicza - czytamy na oficjalnej stronie ligi.

W drugim secie drużyny... zamieniły się rolami. Tym razem to radomscy gracze świetnie zagrywali - m.in. dwa asy w lubelskie boisko posłał Rafał Faryna - a lublinianie wyraźnie spuścili z tonu. Sporo się mylili na zagrywce, spadła też ich skuteczność w pierwszej akcji. Radomianie prowadzili wyraźnie od początku i choć w końcówce nieco stracili z tej przewagi - po asie serwisowym Konrada Stajera było tylko 21:18 - to i tak pewnie wygrali 25:20.

Po takich dwóch krótkich setach wielką wagę nabrała trzecia partia. Lepiej rozpoczęli ją goście, którzy po bloku Wojciecha Włodarczyka na Rafale Farynie prowadzili 12:9. To jednak właśnie Faryna był graczem, który próbował pociągnąć radomian w tej partii. Po jego świetnej zagrywce było tylko 11:12, a później, w końcówce, dwoma asami z rzędu zmniejszył przewagę LUK do dwóch punktów (19:21, wcześniej było już m.in. 13:17). Ostatecznie jednak podopieczni Daszkiewicza wygrali 25:22.

Rzeczywiście, to był przełomowy moment tego spotkania, bo ekipa Cerradu Enei Czarnych nie podjęła już właściwie walki. Po asie serwisowym Włodarczyka goście z Lublina prowadzili 10:2 i całkowicie kontrolowali przebieg gry do ostatniej piłki. Tę ostatnią odsłonę niedzielnego spotkania lublinianie wygrali 25:18.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe ze Stalą Nysa. Spotkanie odbędzie się w sobotę (19 marca) o godz. 20:30.

Cerrad Enea Czarni Radom - LUK Lublin 1:3 (14:25, 25:20, 22:25, 18:25)

Czarni: Kędzierski 3, Lemański 13, Rusin 10, Faryna 26, Firszt 3, Parkinson, Masłowski (libero) oraz Warda 1, Berger 4, Nowowsiak (libero), Voropaev.

LUK: Nowakowski 9, Wachnik 16, Filipiak 18, Pająk 6, Stajer 8, Włodarczyk 20, Watten (libero) oraz Gregorowicz (libero), Bereza, Jóźwik.

MVP: Grzegorz Pająk (LUK).