Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Czarni wygrywają na inaugurację sezonu

dm, wksczarni.pl 2022-10-02 10:30:00

W meczu 1. kolejki nowego sezonu PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom wygrali na wyjeździe 3:2 z LUK Lublin.

autor: wksczarni.pl

Wojskowi starcie w hali Globus w Lubinie rozpoczęli od bardzo mocnego uderzenia. Zespół Jacka Nawrockiego w premierowej odsłonie pojedynku, w pełni kontrolował przebieg partii, wygrywając ją 25:18. W drugim secie gra wyraźnie się wyrównała. Prym w ataku po stronie WKS-u wiódł Piotr Łukasik oraz Damian Schulz, którzy prezentowali bardzo wysoką skuteczność na skrzydłach. LUK Lublin odpowiadał z kolei punktowymi akcjami ofensywnymi, Wojciecha Włodarczyka oraz Nicolasa Szerszenia.

W drugim secie Cerrad Enea Czarni Radom mieli trzypunktową przewagę (16:13), ale w decydującym momencie partii, LUK zbliżył się do Wojskowych na jedno „oczko” (21:20). Radomianie nie pozwolili już na więcej swojemu przeciwnikowi, oddając jeszcze tylko jeden punkt, a całego seta zwyciężyli 25:22.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się znakomicie dla LUK-u. Lublinianie szybko zbudowali bezpieczną przewagę, wychodząc na prowadzenie (8:3). W kolejnych wymianach gospodarze sumiennie budowali swoją przewagę. Wojskowi mimo wielu zmian w składzie, nie zdołali już nawiązać skutecznej rywalizacji, przegrywając trzeciego seta bardzo wyraźnie – 12:25. W czwartej partii gospodarze ponownie mogli unieść ręce w geście zwycięstwa. Drużyna LUK Lublin wygrała seta 25:23, a tym samym o wszystkim musiał zadecydować tie-break.

W piątej, ostatniej odsłonie spotkania byliśmy świadkami ogromnych emocji. Cerrad Enea Czarni Radom przegrywali różnicą trzech punktów (5:8), jednak po zmianie stron to zespół Jacka Nawrockiego lepiej wytrzymał grę nerwów. Przy stanie (12:11) dla Cerrad Enea Czarnych Radom, asem serwisowym popisał się Damian Schulz (13:11). Przewaga stopniała jednak po chwili do jednego punktu (14:13), a LUK obronił pierwszą piłkę meczową i gra toczyła się na przewagi. Decydująca odsłona spotkania w hali Globus, zakończyła się po niesłychanych emocjach. Radomianie zwyciężyli 20:18, a całe spotkanie 3:2!

Tabela - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z Aluron CMC Warta Zawiercie. Spotkanie odbędzie się w środę (5 października) o godz. 16:30.

LUK Lublin - Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (18:25, 22:25, 25:12, 25:23, 18:20)

LUK: Nowakowski 9, Komenda 6, Malinowski 9, Szerszeń 18, Jendryk 10, Włodarczyk 23, Watten (libero) oraz Tavares, Romać 1.

Czarni: Schulz 20, Tammemaa 9, Mauricio 13, Łukasik 23, Lemański 15, Woicki 1, Masłowski (libero) oraz Nowak, Rusin, Gąsior, Firszt, Warda.

MVP: Piotr Łukasik (Czarni).