Czarni sprawili ogromną niespodziankę w Kędzierzynie-Koźlu!

dm, plusliga.pl 2022-03-02 20:53:00

W meczu zaległej 15. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom wygrali na wyjeździe 3:1 z liderem tabeli, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Dla podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka to siódme zwycięstwo w tym sezonie.

Trochę trwało nim gospodarze złapali właściwy rytm gry - relacjonuje oficjalny portal ligi. Były remisy m.in. 6:6 oraz 10:10, a nawet minimalne prowadzenie gości 11:12. Od tego momentu Grupa Azoty ZAKSA zdobyła w serii pięć punktów, co mocno podłamało radomian. W końcówce mieliśmy obustronne błędy na zagrywce i pewne zwycięstwo kędzierzynian.

Połowa drugiej partii nie wskazywała na tak niespodziewane rozstrzygnięcie. Grupa Azoty ZAKSA prowadziła 8:5 oraz 12:7. I w tym momencie wszystko na boisku odmieniło. Po kontrze Pawła Rusina zobaczyliśmy na tablicy remis 13:13. Do końca było sporo walki. Daniel Gąsior po dwóch setach miał dziesięć zdobytych punktów, a Rusin i Bartosz Firszt po siedem.

Wygrana w drugim secie mocno podbudowała radomski zespół. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka przystąpili do gry z dużym animuszem. Objęli prowadzenie i nie oddali go do końca. Po akcji Gąsiora goście prowadzili 12:9. Przewaga wzrosła nawet do czterech punktów, ale po asie Kamila Semeniuka był remis 19:19. Zawodnicy Cerradu Enei Czarnych poczuli szunsę zdobycia co najmniej punktu i walczyli. Prowadzili 23:20 i utrzymali przewagę.

"Wojskowi" dalej grali jak w transie. W końcówce skuteczny był jeden z najlepszych graczy w tym meczu Bartosz Firszt, który zdobył ostatni punkt.

Zwycięzca Ligi Mistrzów przegrał po raz pierwszy w tym sezonie ligowym. Ponadto Czarni po raz pierwsi, po powrocie do PlusLigi, pokonali zespół z woj. opolskiego.

W następnej kolejce radomianie zagrają w hali RCS z Cuprum Lubin. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (6 marca) o godz. 17:30.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (25:18, 22:15, 23:25, 19:25)

ZAKSA: Kaczmarek 17, Rejno 10, Semeniuk 14, Kozłowski 1, Żaliński 8, Huber 14, Shoji (libero) oraz Janusz, Kluth, Śliwka 6, Kalembka, Banach (libero).

Czarni: Kędzierski 3, Lemański, Rusin 20, Gąsior 17, Firszt 15, Parkinson 14, Masłowski (libero) oraz Warda 2, Santana 1, Nowowsiak (libero).

MVP: Paweł Rusin (Czarni).