Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Czarni przegrywają z Cuprum

dm, plusliga.pl 2022-03-06 21:45:00

W meczu 22. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na własnym parkiecie 2:3 z Cuprum Lubin. Dla podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka to czternasta porażka w tym sezonie.

Radomianie zaczęłi znakomicie. Szybko uzyskali przewagę. Było 5:0 po zatrzymaniu Marcina Walińskiego, a gdy Paweł Rusin obił blok mieliśmy wynik 10:5. Gospodarze grali dobrze i starali się powiększać prowadzenie co im się udawało. Pierwszą piłkę setową mieli przy stanie 24:15. Cuprum obroniło trzy kolejne. Trener Bednaruk poprosił o przerwę i po wznowieniu gry gospodarze zdobyli ostatni punkt - relacjonuje oficjalny portal ligi.

Na samym początku drugiej partii kontuzji w momencie skoku do bloku doznał Daniel Gąsior. Atakujący był od razu opatrywany na boisku. Cerrad Enea Czarni prowadzili praktycznie cały czas, mocno naciskani przez rywali. Było m.in. 6:4, 14:12 oraz 16:12. W drugiej połowie partii przewaga radomian była już wyraźniejsza - 22:18. Gospodarze nie mieli problemu z jej utrzymaniem, a ostatni punkt zdobył Bartłomiej Lemański, akcentując swoją dobrą grę. Po dwóch setach miał zdobyte 9 pkt, w tym 2 bloki.

W pierwszej akcji zatrzymany został Michael Parkinson i kolejne wydarzenia na boisku były tak samo korzystne dla lubinian. Prowadzili oni m.in. 8:5 i 16:11. Ich przewaga ani przez moment nie podlegała dyskusji. Punktował Remigiusz Kapica, który po trzech partiach miał zdobyte 19 pkt. Ostatni punkt dla lubinian dał Berger, atakując w antenkę.

Losy czwartej partii rozstrzygnęły się od stanu 18:18. Zadecydowały właściwie trzy kolejne akcje. Najpierw mocno po skosie uedrzeył Kapica, następnie asa zaserwował Waliński i efektowny blok na Firszcie zakończył tę serię, po której gospodarze już tylko gonili wynik, a Cuprum miało piłki setowe od stanu 21:24. W tie breaku było ściganie lubinian. Gdy gości uzyskali przewagę 12:14, to już jej nie wypuścili z rąk.

Czarni prowadzili już 2:0, ale nie dali rady wygrać tego pojedynku. "Wojskowi" ponownie musieli uznać wyższość przeciwnika w hali RCS, gdzie jeszcze nie triumfowali.

W następnej kolejce radomanie zagrają u siebie z Asseco Resovią Rzeszów. Spotkanie odbędzie się w środę (9 marca) o godz. 17:30.

Cerrad Enea Czarni Radom - Cuprum Lubin 2:3 (25:18, 25:21, 19:25, 22:25, 13:15)

Czarni: Kędzierski 1, Lemański 15, Rusin 13, Gąsior 5, Firszt 13, Parkinson 7, Masłowski (libero) oraz Voropaev 1, Berger, Faryna 20.

Cuprum: Waliński 10, Maruszczyk 2, Sekita, Pietraszko 1, Kapica 29, Krage 11, Szymura (libero) oraz Sas (libero), Gunia 7, Ferens 12, Gierżot, Stępień 3.

MVP: Remigiusz Kapica (Cuprum).