Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Czarni gładko przegrali z Katowicami

dm, plusliga.pl 2022-02-15 08:27:00

W meczu 20. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na własnym parkiecie 0:3 z GKS-em Katowice. Dla podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka to już dwunasta porażka w tym sezonie.

W rozgrywkach ligowych żaden radomski zespół jeszcze nie triumfował w hali RCS. Foto: PlusLiga

Trudno o gorszy początek meczu, niż ten, który swoim kibicom zaprezentowali radomianie. Ledwie się zaczął mecz, a już było widać, że po pierwszej partii zawodnicy Jakuba Bednaruka będą przegrywać. Najpierw 0:3, później 1:5, pierwszy czas przy wyniku 2:8, kolejny przy 3:11. Ba, punkt dla GKS zdobył nawet libero Bartosz Mariański, który stojąc tyłem do siatki przebijał piłkę zza linii końcowej boiska. I tak przebił, że spadła ona tuż za mocno zaskoczonym Sebastianem Wardą.

Po stronie katowickiej bardzo dobrze grał skuteczny w ataku, bloku i zagrywce Jakub Jarosz. Ale nie tylko on, bo właściwie wszyscy gracze spisywali się dobrze. Miejscowi za to od stanu 5:15 wreszcie trochę przebudzili się z letargu. Seta oczywiście nie wygrali, ale choć trochę powalczyli, bo w pierwszej partii górą byli katowiczanie, którzy zwyciężyli 25:15.

Chwała radomskim siatkarzom, że nie poddali się po tak bolesnej lekcji w pierwszym secie. W drugim od początku grali znacznie lepiej, a gdy rywale odskoczyli na pięć punktów (5:10) to mozolnie odrabiali straty. Długo nie mogli wyjść na prowadzenie, aż wreszcie udało im się to w najważniejszym momencie - na 24:23. Wprawdzie była to ostatnia miła ich chwila w tym secie, bo do remisu doprowadził Quiroga, później asa posłał Jarosz, a seta zakończył blok na Pawle Rusinie, to jednak za ambicję Cerrad Enei Czarnym należą się brawa.

W trzecim, który okazał się ostatnim, tej walki było już mniej, a błędów zdecydowanie więcej. Katowiczanie uciekli po zagrywce Micah'a Ma'a na pięć punktów, a później jeszcze zdecydowanie powiększyli tę przewagę. Zespół trenera Grzegorza Słabego mógł spokojnie dokończyć mecz, bawiąc się siatkówką i grając z uśmiechem na ustach. Wygrana 25:16 w dobry sposób oddawała przewagę katowiczan nie tylko w ostatnim secie - relacjonuje oficjalny portal ligi.

Tabela - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (21 lutego) o godz. 17:30.

Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice 0:3 (15:25, 24:26, 16:25)

Czarni: Kędzierski, Lemański 2, Rusin 12, Warda 4, Berger 8, Faryna 4, Masłowski (libero) oraz Gąsior 6, Santana 2, Parkinson 1, Firszt, Voropaev.

GKS: Drzazga 10, Jarosz 15, Kania 6, Ma'a 5, Rousseaux 10, Hain 7, Quiroga 14, Mariański (libero) oraz Lewandowski, Domagała 1.

MVP: Jakub Jarosz (GKS).