Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Cerrad Enea Czarni Radom na drugim miejscu turnieju w Kozienicach

cir, wks 2021-09-12 10:26:00

Za nami Turniej Partnerstwa Regionalnego Czarni - Kozienice 2021! Triumfatorem zawodów została drużyna Indykpolu AZS Olsztyn, która w finale pokonała po tie-breaku Cerrad Enea Czarnych Radom. Na najniższym stopniu podium stanął zespół Barkom Kazhany Lwów, który bez straty seta ograł beniaminka PlusLigi, LUK Politechnikę Lublin

Turniej w Kozienicach rozpoczął się od pojedynku gospodarzy. W piątkowy (10 września) wieczór jako pierwsi w hali sportowej KCRiS w Kozienicach pojawili się siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom i Barkom Kazhany Lwów. Ukraiński zespół nie zdołał jednak skutecznie przeciwstawić się drużynie z Radomia, przegrywając w pierwszym dniu zawodów w trzech odsłonach. Premierową partię siatkarze Jakuba Bednaruka wygrali 25:16, a dwie kolejne sety kończyły się zwycięstwem Wojskowych 25:20 oraz 25:22.

Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy w drugim półfinałowym spotkaniu. Beniaminek tegorocznej PlusLigi mierzył się z zespołem Indykpolu AZS. Olsztynianie bardzo dobrze rozpoczęli zmagania w Kozienicach, wygrywając dwa pierwsze sety 25:22 i 25:16. Siatkarze z Lublina nie zamierzali jednak składać broni, czego efektem były wygrane w dwóch kolejnych partiach pojedynku. LUK Politechnika zwyciężając dwukrotnie 25:22 doprowadził do tie-breaka. W decydującym, piątym secie więcej "zimnej krwi", a także skuteczności w swoich akcjach, zachowali Olsztynianie, którzy wygrali 15:6.

W meczu o 3.miejsce mistrz Ukrainy z sezonu 2020/2021 sprawił duża niespodziankę, pokonując 3:0 LUK Politechnikę Lublin. W finałowym spotkaniu licznie zgromadzeni kibice, byli świadkami pięciosetowego pojedynku. Cerrad Enea Czarni Radom po przegranej w premierowej partii 25:22, po dwóch kolejnych odsłonach wyszli na prowadzenie w setach 2:1 (25:22 oraz 25:23). Olsztynianie wygrywając czwartego seta 25:22, doprowadzili do piątej partii, w której zwyciężyli 15:10, a w całym spotkaniu 3:2. Indykpol AZS Olsztyn sięgnął tym samym po puchar Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni - Kozienice 2021. MVP zawodów wybrany został rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn, Jan Firlej.

Mecze półfinałowe:

Cerrad Enea Czarni Radom - Barkom Kazhany Lwów 3:0 (25:16, 25:20, 25:22)

Indykpol AZS Olsztyn - LUK Politechnika Lublin 3:2 (25:22, 25:16, 22:25, 22:25, 15:6)

Mecz o 3.miejsce:

Barkom Kazhany Lwów - LUK Politechnika Lublin 3:0 (25:19, 25:23, 27:25)

Mecz o 1.miejsce:

Cerrad Enea Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (16:25, 25:22, 25:23, 21:25, 10:15)

MVP turnieju w Kozienicach: Jan Firlej (Indykpol AZS Olsztyn)