Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

W Radomiu otwarto sklep z darmową odzieżą dla uchodźców z Ukrainy

dm, warszawa.tvp.pl 2022-04-12 16:16:00

Działa zaledwie od kilku godzin, ale już zdążył pomóc wielu osobom. W Radomiu ruszył sklep odzieżowy dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebujący mogą za darmo i w komfortowych warunkach wybrać i przymierzyć ubrania oraz obuwie.

autor: TVP3 Warszawa

Miejsce przypomina prawdziwy sklep. Na stojakach wiszą ubrania, a na półkach ustawiono buty. Są też przymierzalnie. Asortyment to rzeczy używane, ale w dobrym stanie, pochodzą ze zbiórek i darowizn. - Jest wszystko na wieszakach, taki „second hand” bez płacenia. Chociaż nie tylko „second”, ponieważ ogrom mamy nowych ubrań - powiedziała Katarzyna Kiraga Drewniak  ze Stowarzyszenia „Orzeł i Jaskółka”.

Jest tu wszystko, czego mogą potrzebować rodziny z Ukrainy, a w obsłudze pomagają ukraińskojęzyczni wolontariusze. - Taki punkt pomocy, taki sklep pomocy Ukraińcom to dla nas jest wielka pomoc. My dużo wdzięczni - przyznała jedna z Ukrainek. - Ludzie powyjeżdżali bez niczego, tylko z dokumentami, tu bardzo duża pomoc, ludzie, ze aż nie ma słów - dodała kolejna osoba.

Miejsce powstało z odruchu serca, a samo pomysł na stworzenie sklepu powstał już po kilku dniach od wybuchu wojny. - Cieszę się, że ci ludzie mogą tutaj dostać rzeczy potrzebne, bo ja sobie nie wyobrażam, gdybym miała po prostu tak jak stoję uciekać, zostawiając wszystko - przyznała Veronika Hajdu-Wach ze Stowarzyszenia „Orzeł i Jaskółka”.

Każdy może pomóc i wesprzeć sklep. Potrzebne są wiosenne i letnie ubrania, oraz białe koszulki i ciemne spodenki dla dzieci, do wyprawek szkolnych. Sklep mieści się w lokalu przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej 4. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 17.

Komentarze naszych czytelników

 • ego

  2022-04-12 18:57:23

  Ul. Marii Skłodowskiej-Curie

 • lucjan

  2022-04-13 17:20:17

  sejm zatwierdził eksmisje Polaków bo dla ukropów brakuje mieszkań 

 • Prawdziwy lucjan

  2022-04-24 06:26:06

  lucjan ty Ukraińcom,nie jesteś wart buty czyścić.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych