Środa 29 czerwca
Piotra, Pawła, Benity
RADOM aktualna pogoda

Rycerze Kolumba przekazali Caritas 100 tys. dolarów dla Ukrainy

dm, warszawa.tvp.pl 2022-03-14 08:29:00

Caritas Diecezji Radomskiej otrzymała 100 tysięcy dolarów na zakup m.in. leków dla Ukrainy. Środki przekazali Rycerze Kolumba z USA. Darowizna to efekt zbiórki prowadzonej na całym świecie. Ludzie dobrej woli przekazywali na konto Rycerzy Kolumba pieniądze na pomoc Ukrainie.

Rycerze Kolumba z Radomia wysłali kolejny transport darów do Lwowa. To rzeczy, które mają trafić bezpośrednio na front - bandaże, opatrunki, leki, a także koce, śpiwory, termosy, ciepłe ubrania i żywność z długim terminem ważności.

Tymczasem do Kamieńca Podolskiego i Chmielnickiego trafiły wóz strażacki wraz ze sprzętem, a także bus, a wkrótce dojedzie również karetka. To odpowiedź na apel biskupa Radosława Zmitrowicza. Dzięki akcji i współpracy ze strukturami OSP zebrano ponad 120 hełmów, 50 par butów, 40 par rękawic, 18 węży, a także dużo innego sprzętu. 

OSP Jaszowice-Kolonia przekazała wóz strażacki. - Dostaliśmy też informację, że potrzebny jest bus i karetka do Chmielnickiego. Razem z wozem bojowym został przekazany bus, który był własnością parafii Matki Bożej Bolesnej. Udało się załatwić karetkę ze szpitala na Józefowie i ona jest w tej chwili przygotowywana - powiedział ks. Gabriel Marciniak, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu. Karetka ma trafić do szpitala w Chmielnickim.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych