Niedziela 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira
RADOM aktualna pogoda

Ruszył punkt obsługi PUP dla obywateli Ukrainy

dm, PUP Radom 2022-03-21 15:29:00

Dzisiaj w Kamienicy Deskurów ruszył punkt obsługi obywateli Ukrainy prowadzony przez Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu.

Punkt mieści się na I piętrze w pokoju 106. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:0 - 16:00. - Dostęp uchodźców z Ukrainy do usług z zakresu pośrednictwa pracy w centrum miasta, w Kamienicy Deskurów, będzie na pewno dla nich dużym ułatwieniem. Otrzymają oni od naszych pracowników kompleksową informację na temat poruszania się na polskim rynku pracy. Stanowiska obsługowe przygotowaliśmy w taki sposób, by obywatele Ukrainy mogli się tu zarejestrować jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy, umówili się na kolejna wizytę. Otrzymają także informacje o ofertach pracy, zostaną poinformowani o możliwych formach wsparcia ze strony urzędu pracy. Zaś pracodawcy otrzymają informacje o obowiązujących zasadach zatrudniania cudzoziemców - mówi Sebastian Murawski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

PUP w Radomiu zaprasza także obywateli Ukrainy od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 do 15:30 do swojej siedziby przy ul. Łukasika 3 w Radomiu oraz do siedmiu fili w: Pionkach, Skaryszewie, Iłży, Wierzbicy, Przytyku i Jedlni-Letnisko oraz w Goździe.

Z jakich form wsparcia rynku pracy mogą korzystać w Polsce obywatele Ukrainy? Po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy mogą skorzystać, na takich samych zasadach jak obywatele Polscy, ze wszystkich oferowanych usług i instrumentów rynku pracy, określonych w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Oznacza to, że obywatel Ukrainy może m.in.:

• w ramach pośrednictwa pracy zostać skierowany do pracodawcy na ofertę nierefundowaną lub refundowaną przez urząd ( prace interwencyjne, roboty publiczne, refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy)

• skorzystać z poradnictwa zawodowego

• zostać skierowany do odbycia stażu • skorzystać ze szkoleń zawodowych i językowych

• skorzystać ze środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej • skorzystać z bonów (na zatrudnienie, na zasiedlenie itd.)

• otrzymać finansowanie kosztów egzaminów umożliwiających uzyskanie świadectw, dyplomów, zaświadczeń, określonych uprawnień zawodowych lub tytułów zawodowych oraz koszty uzyskania licencji niezbędnych do wykonywania danego zawodu

• uzyskać zwrot kosztów przejazdu i zakwaterowania.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS.

    2022-03-21 12:31:55

    Ooo? Ruszył punkt obsługi POlszewskich ZDradzieckich PUP Fiu,fiu,bara,bara.

  • RADOM to PIS.

    2022-03-21 12:42:15

    ZBURZYĆ ten ,,pałac kultury,, w WALCawce.

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych