Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Organizacje pomocowe z Radomia połączyły siły, by wspierać Ukraińców

dm, warszawa.tvp.pl 2022-08-14 09:43:00

Jest nowe miejsce, współpraca i pomoc na wielką skalę. Organizacje pomocowe z Radomia połączyły siły, by wspierać pracę miejskiego Punktu pomocy Ukrainie. Mimo że od wybuchu wojny minęło prawie pół roku, to nadal codziennie przychodzą tam uchodźcy proszący o pomoc.

autor: TVP3 Warszawa

Punkt pomocy dla Ukraińców działa już przy ulicy Wernera. Zmieniła się siedziba, zmienił się też rodzaj pomocy. To łańcuch, który tworzą wolontariusze, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, harcerze i Polski Czerwony Krzyż. Działając razem, pomagają skuteczniej. - Ten wachlarz jest szeroki i cały czas poszerzany chociażby przez organizacje pozarządowe, które do nas ze swoimi ofertami docierają - zaznaczył Emil Jaskólski z Centrum Organizacji Pozarządowych i Komunikacji Społecznej. 

Po pomoc zgłasza się kilkadziesiąt osób dziennie, dlatego każda para rąk jest na wagę złota. W dalszym ciągu trwa też zbiórka produktów spożywczych. - Pomoc jest potrzebna cały czas, mamy w dalszym ciągu bardzo dużo uchodźców z Chersonia. Ci ludzie uciekają kilka dni przed wojną i my musimy im coś dać - dodała Beata Wójtowicz, koordynatorka punktu pomocy Ukrainie w Radomiu. 

O to, by artykułów do paczek nie zabrakło stara się Polski Czerwony Krzyż. Organizacja przekazała już 4 tony produktów spożywczych z długim terminem ważności oraz środki chemiczne. - Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża otrzymuje te dary zza granicy, ze Szwajcarii, Kanady, Stanów Zjednoczonych. Niektóre zakupuje również sam - powiedział Jerzy Krzysztof Kaczkowski, wiceprezes Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomiu.

Pani Swietłana przybyła do Radomia zaraz po wybuchu wojny. Na początku sama korzystała z punktu. Dzięki temu stanęła na nogi i podjęła pracę. Teraz sama pomaga i wraz z wolontariuszami organizuje transport darów na Ukrainę. - Ludzie potrzebują pomocy, wszystko tam się skończyło i wszystkie organizacje charytatywne dały tam wszystko, co mogły. Mam nadzieję, że może tutaj pomogą - powiedziała. 

Oprócz wsparcia rzeczowego w punkcie udzielana jest też pomoc prawna, psychologiczna i związana ze znalezieniem mieszkania.

Komentarze naszych czytelników

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2022-08-12 19:18:21

  rajKOwski (PO) porozwieszał w SŁOIKowIe WALCawskim (DUPIARZE) banery z napisami:NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO RADOMIA oraz NIE DLA PODZIAŁU MAZOWSZA.

 • radomianin

  2022-08-13 17:44:36

  mnie akurat nikt nie pytał czy chce być solidarny z ukraińcami a mając w pamięci rzez Wołyńską nawet nie chce !!!
 • 2022-08-13 21:06:29

  wystarczylo by zeby glowny łapówkarz Radomia dał 10% tego co wział z aneksów

 • Pisiorom na mózg sperma uderza

  2022-08-13 21:20:47

  Radomianin agent putina od nowa rzeź rozpoczyna. Zielony ruski portalowy ludzik.

 • Pisiorom na mózg sperma uderza .

  2022-08-13 21:21:09

  Radomianin agent putina od nowa rzeź rozpoczyna. Zielony ruski portalowy ludzik.

 • Pisiorom na mózg sperma uderza ..

  2022-08-13 21:21:13

  Radomianin agent putina od nowa rzeź rozpoczyna. Zielony ruski portalowy ludzik.

 • Pisiorom na mózg sperma uderza ...

  2022-08-13 21:21:17

  Radomianin agent putina od nowa rzeź rozpoczyna. Zielony ruski portalowy ludzik.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-08-14 04:44:57

  POrchy nie mają ani honoru ani zasad.Takie POspólstwo PO trzech klasach.Jak zabraknie PISu,to POrtia LUDOWA was zagłodzi.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-08-14 04:45:29

  POrchy nie mają ani honoru ani zasad.Takie POspólstwo PO trzech klasach.Jak zabraknie PISu,to POrtia LUDOWA was zagłodzi

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych