Niedziela 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira
RADOM aktualna pogoda

Można składać wnioski o wypłatę świadczenia za zakwaterowanie uchodźców

dm, UM Radom 2022-03-17 15:45:00

Można już składać wnioski o wypłatę świadczenia pieniężnego za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Urząd Miejski w Radomiu

autor: UM Radom

Możliwość ubiegania się o takie świadczenie dziennie dała ustawa z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego Państwa. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 marca, wysokość świadczenia wynosi 40 zł za osobę dziennie. Jest ono wypłacane z dołu, za okres faktycznego zapewniania obywatelom Ukrainy zakwaterowania i wyżywienia, nie dłużej niż za okres 60 dni.

Wnioski o uzyskanie świadczenia wraz z wypełnionymi kartami osób przyjętych do zakwaterowania, można pobrać i złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańca - Urząd Miejski w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (parter).

Treść rozporządzenia Rady Ministrów i wzór wniosków w załącznikach.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS.

    2022-03-17 20:16:43

    Rusko-Niemieckie POdpaski.MORDUJECIE DZIECI na Ukrainie.TyfUSKi.

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych