Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Mało miejsc dla uchodźców w Radomiu. Niebawem może ich zabraknąć

dm, warszawa.tvp.pl 2022-03-30 15:50:00

Kończą się kwatery dla uchodźców z Ukrainy w Radomiu i powiecie radomskim. Schronienie w prywatnych mieszkaniach znalazło w naszym mieście i regionie prawie tysiąc osób. Zapotrzebowanie nie maleje, stąd apel o wsparcie.

Kamienica Deskurów

autor: UM Radom

Baza lokalowa Powiatowego Centrum Koordynacji jest na wyczerpaniu. Zostały w niej dosłownie ostatnie miejsca. Od kilku dni nie napływają też żadne nowe zgłoszenia o udostępnieniu dla uchodźców mieszkań czy pokoi. Rośnie obawa, że wkrótce nie będzie już gdzie zakwaterować rodzin z Ukrainy.

- Stąd też apel o to, aby mieszkańcy powiatu radomskiego, mieszkańcy Radomia zgłaszali nam jeszcze jakieś możliwe wolne pokoje czy całe mieszkania do czasowego zajęcia przez uchodźców z Ukrainy - powiedział Marcin Genca, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu. 

Nieustannie prowadzona jest też zbiórka darów w punkcie pomocy w Kamienicy Deskurów. Część z nich trafia do Ukrainy, część wykorzystywana jest na miejscu. Wielu rzeczy zaczyna brakować.

- Brakuje wszystkiego, przede wszystkim kaszy gryczanej, którą Ukraińcy uwielbiają. Brakuje mleka, płatków - ja mówię takie podstawowe tylko rzeczy, mleka dla dzieci, margaryny, dżemów brakuje, konserw brakuje, po prostu każda żywność jest na wagę złota u nas - powiedziała Beata Wójtowicz, koordynatorka punktu w Kamienicy Deskurów.

Do tej pory wsparcie w miejskim punkcie pomocy w Kamienicy Deskurów w Radomiu otrzymało ponad 4000 Ukraińców.

Komentarze naszych czytelników

 • Robi y nas frajerow

  2022-03-30 13:29:44

  A Wilk i Frysztak ilu uchodźców przyjęli?

 • klj

  2022-03-30 22:52:28

  :)

 • Mariola

  2022-03-31 09:44:44

  Tyle samo, co Witkowski i Tyczyński. 

 • Agnieszka

  2022-03-31 17:47:45

  Ze zdziwieniem przeczytałam artykuł. W poniedziałek, czyli trzy dni temu, byliśmy w Kamienicy Deskurów, aby zaproponować bezpłatny nocleg dla osób z Ukrainy. Zostawiliśmy numer telefonu i niestety nikt się nie odezwał. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych