Poniedziałek 23 maja
Iwony, Emilii, Dezyderiusza
RADOM aktualna pogoda

Koleje Mazowieckie przedłużają bezpłatne przejazdy dla uchodźców z Ukrainy

dm, KM 2022-03-23 15:17:00

- Ze względu na trwające ataki zbrojne za wschodnią granicą, Koleje Mazowieckie przedłużają do 30 kwietnia bezpłatne przejazdy pociągami dla uchodźców z Ukrainy - poinformowała w środę firma.

W komunikacie firma wskazała, że wprowadzone od 26 lutego br. nieodpłatne i nieograniczone przejazdy pociągami KM dla obywateli Ukrainy zostają przedłużone do 30 kwietnia 2022 roku. Spółka zapowiedziała również, uchodźcy z Ukrainy będą mogli korzystać z nieodpłatnych przejazdów autobusami KM, uruchamianymi na odcinku stacja Modlin - Lotnisko Modlin. 

W komunikacie wskazano, że aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, należy okazać paszport lub inny dokument potwierdzający obywatelstwo Ukrainy. - Nieodpłatne przejazdy to wyraz solidarności kolejarzy z obywatelami Ukrainy, szukającymi bezpiecznego schronienia w naszym kraju. Jego celem jest umożliwienie Uchodźcom swobodnego dojazdu do ich miejsc pobytu na terenie Mazowsza a także poza jego granicami, tj. na obszarze prowadzenia działalności przewozowej przez Koleje Mazowieckie - podała firma. 

Do Polski w ciągu minionej doby przybyło 31 tys. uchodźców z Ukrainy. Od początku wojny w Ukrainie do Polski przybyło już ponad 2,175 mln osób uciekających przed wojną.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych