Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Dzień aktywizacji zawodowej dla uchodźców z Ukrainy

dm, warszawa.tvp.pl 2022-06-21 15:02:00

Dzień aktywizacji zawodowej dla uchodźców z Ukrainy organizuje w środę w Radomiu Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Wezmą w nim udział pracodawcy, urząd pracy, agencje zatrudnienia i organizacje pozarządowe.

autor: TVP3 Warszawa

Dzień aktywizacji zawodowej dla uchodźców z Ukrainy odbędzie się w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu przy ul. Żeromskiego. - Uchodźcy będą mogli m.in. zapoznać się z ofertami pracy, porozmawiać z pracodawcami czy uzyskać pomoc w pisaniu CV - poinformował w poniedziałek wicewojewoda Artur Standowicz.

Dodał, że w wydarzeniu wezmą udział pracodawcy, powiatowy urząd pracy, agencje zatrudnienia i organizacje pozarządowe, które na zalecenie rządu realizują programy aktywizujące zawodowo uchodźców. Na miejscu będą też pracownicy Wydziału Rynku Pracy i Wydziału Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy udzielą informacji na temat legalizacji pobytu i zatrudnienia.

- Będzie to około 30-40 podmiotów i każdy z uchodźców, który przyjdzie do nas w środę, wyjdzie z kompletem informacji - zaznaczył Standowicz.

Kierownik radomskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Murawski dodał, że na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad 20 firm, które są zainteresowane zatrudnieniem kobiet z Ukrainy. Oferty pracy przedstawią m.in. zakłady drobiarskie, mleczarskie, sieć sklepów spożywczych, hotel, gospodarstwa rolne i sadownicze.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS+++++

    2022-06-20 23:59:11

    Wszstkich POlszewików od STOLCa w Berlinie,na front wschodni.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych