Środa 29 czerwca
Piotra, Pawła, Benity
RADOM aktualna pogoda

Dary z Magdeburga trafią do uchodźców z Ukrainy

dm, UM Radom 2022-03-12 22:19:00

40 ton darów, głównie artykułów spożywczych przeznaczonych dla uchodźców z Ukrainy dotarło do Radomia z Magdeburga. To miasto partnerskie, które odpowiedziało na apel władz Radomia o pomoc dla Ukraińców.

autor: UM Radom

- Jesteśmy miastami partnerskimi już od 15 lat, ale do tej pory nasze relacje opierały się przede wszystkim na wzajemnych wizytach, uczestnictwie w różnych uroczystościach czy wydarzeniach. Dziś możemy powiedzieć, że jest to pełne partnerstwo. W sytuacji kiedy jest potrzeba niesienia pomocy potrzebującym, okazuje się, że możemy liczyć na Magdeburg. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i jestem dumny, że możemy razem udzielać pomocy uchodźcom - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Ciężarówka z Magdeburga przywiozła m.in. konserwy, mąkę, kaszę, soki, dżemy i wiele innych produktów. Za pośrednictwem m.in. punktu pomocy w Kamienicy Deskurów zostaną one przekazane uchodźcom wojennym z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną trafili do Radomia. 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że w tak krótkim czasie udało się nam zdobyć te dary od przedsiębiorców z regionu magdeburskiego. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a teraz mamy  wręcz katastrofę humanitarną. Z naszej strony, jest ogromne uznanie dla tego wszystko co robi Polska dla Ukraińców. To jest niesamowite i przejdzie do historii. Społeczeństwo niemieckie jest bardzo zaangażowane w pomoc humanitarną. Będziemy się starali wspólnie temu kataklizmowi przeciwdziałać. Tylko jak będziemy to robić wspólnie, mamy szansę - mówił, przekazując dary, reprezentujący władze Magdeburga, prezes Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Saksonii-Anhalt, Krzysztof Blau.  

W Magdeburgu już jest przygotowywany kolejny transport darów, które niedługo trafią do Radomia.

Wcześniej dary dla Ukraińców, w tym żywność, leki, środki opatrunkowe, artykuły dziecięce, odzież czy artykuły higieniczne zostały przywiezione do Radomia także z Hannoweru, Monachium oraz z gminy Grand Cognac w departamencie Charente we Francji. 

Komentarze naszych czytelników

  • -----

    2022-03-17 10:27:30

    komentarz zablokowany

  • RADOM to PIS.

    2022-03-20 20:48:06

    witkowski.Zapłaciłeś SOBIE POdwójnie za wolną sobotę czy ODDELEGOWANKO.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych