Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Caritas Diecezji Radomskiej pomaga uchodźcom z Ukrainy

dm, warszawa.tvp.pl 2022-09-20 16:31:00

Wsparcie psychologiczne, pomoc prawną, szukanie pracy czy załatwianie urzędowych formalności oferuje radomska Caritas uciekinierom wojennym z Ukrainy. Organizacja otworzyła i prowadzi Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.

Jeszcze kilka miesięcy temu najbardziej potrzebne były dach nad głową, żywność, odzież i leki. Dziś pragnienia uchodźców, którzy układają swoje życie na nowo w Polsce są zupełnie inne.

Od początku założeniem projektów prowadzonych przez radomską Caritas, było zatrudnianie Ukraińców, by zminimalizować stres uchodźców podczas pierwszego spotkania.

W Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, prowadzonym przez organizację, zadbano także o najmłodszych. Przekraczając próg mini - przedszkola maluchy znajdują się w kolorowym, przyjaznym i bezpiecznym świecie.

Ważnym elementem wspierania uchodźców jest szeroko rozumiane poradnictwo - prawne czy psychologiczne. I na to kładziony jest dziś szczególny nacisk.

Ministerialne dofinansowanie do projektu to 700 tysięcy złotych.

Komentarze naszych czytelników

 • Nie do wiary

  2022-09-20 15:01:03

  POtrzebni psycholodzy od pedofilii i nauk tajemnych Czarnka. POmimo że są Prawo Sławni. To pisu pokusa wciąż jest aktualna. 

 • sprawdzamy na co te pieniądze są WYDAWANE

  2022-09-20 15:02:57

  POtrzebni psycholodzy od pedofilii i nauk tajemnych Czarnka. POmimo że są Prawo Sławni. To pisu pokusa wciąż jest aktualna. 

 • RADOM to PIS +++++

  2022-09-20 19:40:27

  POwyżej POpaprana POmylona KOciarska RADOSŁAWa MAŁYSAą 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych