Środa 29 czerwca
Piotra, Pawła, Benity
RADOM aktualna pogoda

Ambulans dla Ukrainy

dm 2022-03-12 21:45:00

Ambulans wykorzystywany do niedawna przez Radomską Stację Pogotowia Ratunkowego trafi do Ukrainy. Pojazd jest w pełni sprawny i może być skutecznie wykorzystywany do niesienia pomocy, m.in. osobom rannym w wyniku rosyjskich ataków.

autor: UM Radom

- Już wcześniej włączaliśmy się w organizowane przez miasto akcje pomocy dla Ukrainy. Teraz mamy możliwość dołożyć kolejny gest. Jeden z ambulansów, które w zeszłym miesiącu zostały zastąpione nowymi karetkami przekazujemy walczącym za naszą wschodnią granicą. Udało się nam także zgromadzić sprzęt i materiały, które z pewnością będą bardzo przydatne w tych najtrudniejszych sytuacjach - mówi dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Piotr Kowalski.

Ambulans jest wyposażony m.in. w defibrylator, respirator, zestaw tlenowy,  nosze, deskę ortopedyczną, torbę medyczną, sprzęt nieodzowny w niesieniu pomocy, w tym kompresy homeostatyczne wykorzystywane do szybkiego tamowania krwotoków, nosze ewakuacyjne, płachty ratownicze, plecaki na sprzęt ratowniczy, maski do tlenoterapii, koce termiczne i narzędzia chirurgiczne.

- Od początku wojny organizujemy pomoc dla Ukraińców przyjeżdżających do Radomia. Nie zapominamy też o tym, że Ukraina ofiarnie i bohatersko walczy. Wysłaliśmy już kilka transportów z darami, które mają pomóc przetrwać ten trudny czas. Teraz natomiast przekazujemy ambulans. To kolejny przykład naszej solidarności z Ukrainą - mówi prezydent Radosław Witkowski.

- To kontynuacja działań Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, która każdorazowo, pozyskując nowe ambulanse, przekazuje wysłużone, ale w pełni sprawne karetki m.in. organizacjom dbającym o zdrowie i życie naszych mieszkańców. Dziś potrzeba chwili i potrzeba serca jest taka, by pomoc w takiej właśnie formie skierować na Ukrainę - dodaje wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych