Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Zbierali nakrętki, by pomóc córce policjanta

dm, KWP 2022-01-20 15:30:00

12 worków pełnych nakrętek odebrali dzisiaj mazowieccy policjanci od uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Radomiu. Pomogą one w leczeniu córki policjanta z KWP zs. w Radomiu.

Tata Oli jest policjantem WRD KWP, mama pracuje jako pracownik policji. Walka o życie Oli trwa już cztery lata. Radioterapia, chemioterapia, operacje - Ola przeszła przez wszystko. Niestety, te metody zawiodły. Nagle rodzice dowiedzieli się, że jedyna szansa na ratunek jest poza ich zasięgiem. Jedynym ratunkiem dla Oli jest podanie leku biologicznego mogącego powstrzymać rozwój choroby, niestety terapia jest bardzo kosztowna.

Tym razem Oli postanowili pomóc uczniowie z szkolnego koła młodzieżowego wolontariatu I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Radomiu. Pod okiem opiekunów, Iwony Górskiej i Agnieszki Pankowskiej-Adamczyk, od października zbierali nakrętki, które teraz postanowili przekazać. Zebrali 130 kg nakrętek. Dzisiaj z rąk uczennic odebrali je policjanci z SPPP w Radomiu, Wydziału Kontroli oraz Wydziału Komunikacji Społecznej KWP, którzy przekazali je tacie Oli.

Uczniowie obiecali, że to dopiero początek współpracy z policjantami. Już po feriach ruszają z kolejną zbiórką, której finał będzie przed wakacjami. Cały czas można pomóc córce naszych kolegów. Zbliża się czas rozliczeń podatków i można dzięki temu przekazać na jej leczenie 1 procent podatku - czytamy na stronie KWP zs. w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych