Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Woda zalewa nową drogę przy lotnisku

dm, TVP3 Warszawa 2022-02-10 10:40:00

Nowa ulica w okolicy lotniska w Radomiu tonie w wodzie. Problem z przejazdem mają nie tylko kierowcy, ale też piesi i rowerzyści. Po deszczu woda przelewa się przez jezdnię, zalewając chodnik i drogę dla rowerów.

Foto: TVP3 Warszawa

Wodne zastoje na drodze przy lotnisku pojawiły się od razu po oddaniu jej do użytku. Chodzi o fragment nowego przebiegu ulicy Lubelskiej. Droga powstała, żeby można było objechać port, ale po opadach deszczu jezdnia jest zalewana i nieprzejezdna.

- Droga powstała zgodnie z projektami, zgodnie z pozwoleniami, łącznie z pozwoleniem wodno-prawnym, które zostało wydane do budowy tejże drogi - tłumaczył Dawid Puton, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Władze portu lotniczego poinformowały, że problem tkwi w rowach odwadniających do powstałej drogi. Jeden z nich nie przyjmuje wody. Strony szukają przyczyn i rozwiązania problemu.

- Mamy nadzieję, że uda nam się w najbliższym czasie dojść do wspólnych dobrych wniosków, celem tego, aby ta droga nie była już zalewana - zapewnił Dawid Puton.

Droga została wybudowana w związku z wydłużeniem pasa startowego. Ten ma jednak swój oddzielny system zbierania wody, która trafia do 3 podziemnych zbiorników retencyjnych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych