Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

W radomskim szpitalu brakuje personelu. Powodem koronawirus

dm, warszawa.tvp.pl 2022-02-03 15:55:00

Piąta fala uderza w szpitale i dziesiątkuje personel medyczny. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym na COVID-19 choruje około 100 lekarzy i pielęgniarek. Zagrożona jest praca kilku oddziałów, bo lecznica ma problem z obsadą dyżurów.

Personelu medycznego brakuje niemal na wszystkich oddziałach. Żeby nie dopuścić do ich zamykania szpital łata braki kadrowe przesunięciami, jednak rąk do pracy ubywa z każdym dniem.

- Zamiast dwóch lekarzy na dyżurze na danym oddziale jest jeden lekarz, no i dalej działamy, ale zadajemy sobie pytanie, żeby nie doszło do takiego problemu, że w końcu nie będzie kto miał pacjentów leczyć - zaznaczył dr n. med. Wojciech Dworzański, koordynator ds. COVID-19 w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

A chorych przybywa. W lecznicy zajęte są już prawie wszystkie łóżka, a na wielu oddziałach pacjenci leżą na dostawkach. Najgorzej jest na internie, chirurgii czy kardiologii.

- W szpitalu przebywa 440 pacjentów. Szpital jest poważnie obłożony. My też przejmujemy opiekę nad pacjentami, którzy trafiają do nas z innych miejscowości na przykład z Iłży, wiemy, że szpital w Iłży jest szpitalem covidowym - dodaje Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Szpital tymczasowy

Trudna sytuacja jest też w szpitalu tymczasowym. Trafiają tam już nie tylko chorzy na covid, ale też ozdrowieńcy, którzy wracają do lecznicy z powikłaniami po przebytym zakażeniu. Wielu wymaga specjalistycznych badań i leczenia.

- Leczymy ich zgodnie ze sztuką, wszystko dostają, ale żeby przenieść gdzieś do kliniki onkologicznej, innych, kliniki płucnej, niestety te oddziały są tak zapełnione, że nie ma dla nich miejsc - oświadczył dr n. med. Wojciech Dworzański.

Ponownej hospitalizacji wymaga co piąty ozdrowieniec.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych