Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

W Radomiu pojawił się fotoplastykon

dm, UM Radom 2021-12-30 15:00:00

Fotoplastykon stanął w parku im. T. Kościuszki. To efekt realizacji projektów z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Wnioskodawcami byli Łukasz Wykrota i Marcin Dąbrowski, a realizacją projektu zajęła się Resursa Obywatelska.

Fotoplastykon ma pięć stanowisk, na których, przez specjalne okulary, można oglądać wystawy fotografii i filmy. Na początek są prezentowane wybrane zdjęcia prezentujące dawną architekturę miasta, ludzi związanych z Radomiem oraz najważniejsze wydarzenia XX wieku.

Jak zapowiada dyrektor Resursy Obywatelskiej Justyna Górska-Streicher, wystawy będą systematycznie wymieniane. Raz w miesiącu ma się pojawiać co najmniej jedna nowa ekspozycja. Resursa czeka jednocześnie na propozycje radomian dotyczące tematyki prezentowanych wystaw.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych