Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Ulice Piwna i Zgodna do przebudowy

dm, UM Radom 2022-02-18 15:59:00

Rozbudowa ulicy Piwnej w Radomiu znalazła się na liście inwestycji, które w tym roku zostaną dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto otrzyma na ten cel ponad 2,1 mln zł. Wraz z ulicą Piwną, w ramach jednego zadania, zostanie też przebudowana sąsiadująca z nią ulica Zgodna.

W planie jest budowa nowych jezdni, chodników, miejsc postojowych w pobliżu sanepidu, a także budowa kanalizacji i montaż oświetlenia. Zgodnie z projektem ulica Piwna zostanie również przedłużona do ul. Staromiejskiej o około 160 metrów.

- To ważna inwestycja, ponieważ poprawi warunki codziennego życia mieszkańców tej części miasta. Będzie też miała znaczenie dla obsługi komunikacyjnej sanepidu oraz przyszłego Parku Kulturowego Stary Radom, w tym znajdujących się nieopodal bulwarów - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z opracowaną już dokumentacją, w ramach inwestycji, której całkowity koszt jest szacowany na 6 mln złotych mają powstać także dwa wyniesione skrzyżowania: Zgodna/Piwna i Piwna/Św. Floriana.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych