Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Trwają konsultacje w sprawie rewitalizacji

dm, UM Radom 2022-01-10 08:57:00

Jaki obszar będzie rewitalizowany w Radomiu w latach 2022-2032? Trwają konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w Radomiu w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Miasta Radomia. Konsultacje potrwają do 1 lutego.

Foto: UM Radom

Celem konsultacji jest zebranie uwag mieszkańców dotyczących granic proponowanych obszarów: zdegradowanego i rewitalizacji wyznaczonych na podstawie przeprowadzonej dla całego miasta Diagnozy służącej wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Radomia.

Projekt Uchwały Rady Miejskiej w Radomiu w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Miasta Radomia wraz z ogłoszeniem o konsultacjach zamieszczony został w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu https://bip.radom.pl/ w zakładce Konsultacje społeczne oraz pod adresem www.konsultacje.radom.pl.

Z projektem uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji wraz z mapami przedstawiającymi proponowane granice obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, Diagnozą służącą wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Radomia oraz formularzem konsultacyjnym można się zapoznać:

a) w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu https://bip.radom.pl/ w zakładce Konsultacje społeczne

b) na stronie internetowej miasta Radomia www.konsultacje.radom.pl

c) w czterech punktach obsługujących konsultacje społeczne:

· Biuro Rady Miejskiej ul. Rynek 1 (pokój 103),
· Biuro Obsługi Mieszkańca - ul. Kilińskiego 30 (pokój nr 19),
· Wieloosobowe stanowisko ds. komunikacji społecznej, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),
· Centrum Organizacji Pozarządowych, Rynek 15

Od 3 do 21 stycznia mieszkańcy zainteresowani udziałem w spotkaniu online zaplanowanym na 26 stycznia w godz. 16-17.30 mogą rejestrować swój udział:

* telefonicznie dzwoniąc w dni robocze pod nr 48 36 20 777 lub 48 36 20 161 w godz. 7.30-15.30,
* mailowo pod adresem rewitalizacja@umradom.pl
* osobiście w Biurze Rewitalizacji ul. Rynek 1, pokój nr 7 w dni robocze w godz. 7.30-15.30. W zgłoszeniu trzeba podać imię, nazwisko oraz adres mailowy, na który zostanie wysłany link do spotkania.

Zapraszamy Państwa do udziału w konsultacjach i wyrażenia swojej opinii. Przyjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Miasta Radomia jest etapem poprzedzającym opracowanie „Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Miasta Radomia na lata 2022-2032” - czytamy na stronie UM w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych