Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Stan trzyletniego Jakuba jest krytyczny. Dziecko już raz było odebrane rodzicom

dm, warszawa.tvp.pl 2022-02-23 08:57:00

Sąd rodzinny z urzędu rozpoczął procedurę odebrania praw rodzicielskich rodzicom Jakuba, pobitego w rodzinnym domu w Garbatce-Letnisko. Dziecko już raz zostało odebrane rodzicom, ale potem do nich wróciło. Nadzór nad rodziną sprawował kurator sądowy.

Kinga Ł. - matka skatowanego przez ojca 3-latka, miała już wcześniej problemy z opieką nad dziećmi. Kobieta ma ich troje, a za kilka tygodni urodzi się kolejne. Najstarszego syna wychowują jej rodzice. Jak się okazuje, w przeszłości krakowski sąd ograniczył podejrzanej prawa rodzicielskie do pobitego Jakuba. Chłopiec przebywał w placówce opiekuńczej, a rodzina była objęta nadzorem kuratorskim.

- Został zwolniony, ponieważ rokowania okazały się dobre. Nie było nic co by wskazywało, że dzieje się źle jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem. Sporządzane były raporty jeszcze w Krakowie i tutaj kolejne, które pojawiały się w sądzie rejonowym w Kozienicach - powiedział Arkadiusz Guza, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu.

Kinga Ł. często się przeprowadzała, dlatego sprawami dotyczącymi opieki nad dziećmi zajmowały się różne sądy. Ostatni, lipski, miesiąc przed tragedią dostrzegł, że dziecku może dziać się krzywda.

- Pojawiła się informacja, że podejrzana sygnalizowała przemoc nad dzieckiem, właśnie nad Jakubem, ze strony jego ojca - dodał Arkadiusz Guza.

Tydzień temu chłopiec trafił do szpitala w Radomiu, gdzie przeszedł operację. Dotąd nie odzyskał przytomności. Jego ojciec - Patryk W. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i znęcania się nad dzieckiem od 8 miesiąca życia, a matka podejrzana jest o pomoc w usiłowaniu zabójstwa oraz narażenie zdrowia i życia syna.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych