Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Samochody dostawcze pod lupą mazowieckich inspektorów

dm, gitd.gov.pl 2022-02-21 10:25:00

89 skontrolowanych pojazdów i ponad 40 stwierdzonych nieprawidłowości - to wynik działań przeprowadzonych przez mazowieckich funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy sprawdzali rzeczywistą masę całkowitą pojazdów, ich stan techniczny oraz zabezpieczenie przewożonych ładunków. Niemal połowa busów była przeładowanych. Najcięższy dostawczak ważył 6,6 t.

Funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu w trakcie prowadzonych działań kontrolnych zwracali szczególną uwagę na dostawczaki o dmc do 3,5 t. Sprawdzali rzeczywistą masę całkowitą pojazdów, ich stan techniczny oraz zabezpieczenie przewożonych ładunków. Podczas jednodniowych działań skontrolowanych zostało 89 pojazdów. W 43 przypadkach inspektorzy ITD stwierdzili przekroczoną dopuszczalną masę całkowitą. Najcięższy z dostawczaków, transportujący cement, ważył 6,6 t. Kierowcy przeładowanych pojazdów zostali ukarani mandatami karnymi. Z miejsc kontroli mogli odjechać dopiero po przeładowaniu nadmiaru ładunku na inne samochody.

Nieprawidłowości funkcjonariusze mazowieckiej ITD stwierdzili nie tylko w wadze kontrolowanych pojazdów. Zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych m.in. ze względu na pękniętą szybę czołową, graniczne zużycie rzeźby bieżnika i widoczną metalową osnowę czy usterki układu ABS. Jeden z kierujących nie posiadał uprawnień do kierowania, w związku z czym został przekazany funkcjonariuszom Policji.

Inspektorzy ITD zatrzymali też zespół pojazdów, którym przewożony był złom. Kierujący ciężarówką nie miał jednak wymaganego w tym przypadku zezwolenia kat. V na przejazd pojazdu nienormatywnego. Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów była przekroczona aż o 6 t, a podwójna oś napędowa o 0,6 t. Kierowca został ukarany mandatem karnym, a za brak zezwolenia wszczęte zostało postępowanie administracyjne.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych