Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Rusza program dla kobiet, które chcą wrócić do pracy po ciąży

dm, warszawa.tvp.pl 2022-02-08 16:47:00

Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu rusza z nowym pilotażowym programem „Wracam do pracy”. Projekt powstał z myślą o matkach, które chcą podjąć zatrudnienie po urodzeniu dziecka. Jest finansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Podjęcie zatrudnienia po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym to dla wielu rodziców duże wyzwanie. Program, który przygotował i zrealizuje Powiatowy Urząd Pracy ma ułatwić im powrót aktywności zawodowej. - Mogą to być również mężczyźni, czy osoby, które opiekowały się dotychczas na przykład niepełnosprawnym członkiem rodziny, które korzystały z rożnego rodzaju świadczeń opiekuńczych, i teraz chciałyby od nowa wkroczyć na rynek pracy - powiedział Sebastian Murawski, dyrektor Powiatowego Urzędy Pracy w Radomiu.

Zyskają i bezrobotni i pracodawcy. Firmy na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem pracownika otrzymają 3300 złotych miesięcznie. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przekazało na ten cel prawie 1 milion 200 tysięcy złotych. W Radomiu z programu będzie mogło skorzystać 30 osób. - To jest bardzo interesujące dla pracodawców, bo tam są naprawdę nie małe środki, które może pracodawca uzyskać z tego tytułu, że będzie wspierał taką osobę, będzie ją aktywizował.

- Nabór już się rozpoczął, a formalności leżą po stronie pracodawców. To oni składają wniosek i określają warunki, jakie powinien spełnić pracownik. Uczestników projektu będzie rekrutował radomski „pośredniak”, ale mogą zgłaszać ich też sami przedsiębiorcy. - Będziemy w naszej bazie osób bezrobotnych będziemy wyszukiwali osoby, które właśnie są po pierwsze powracające na rynek pracy, a po drugie spełniają te określone oczekiwania, które określił pracodawca - tłumaczył Sebastian Murawski.

Jeżeli projekt pilotażowy sprawdzi się w Radomiu, mógłby w przyszłości być realizowany również w innych miastach.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych