Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Rozpoczynają się konsultacje w sprawie strategii rozwoju miasta

dm, UM Radom 2022-01-26 15:03:00

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące projektu „Strategii dalszego rozwoju Gminy Miasta Radomia - Radom 2030”. Jest to najważniejszy dokument określający cele, kierunki i możliwości rozwojowe miasta. Stanowi podstawowe narzędzie zarządzania strategicznego i uwzględnia możliwości pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania na realizację działań rozwojowych.

Foto: UM Radom

- Zachęcam do udziału w konsultacjach i zgłaszania swoich uwag i opinii. W projekcie strategii przedstawiamy wizję Radomia jako silnego ośrodka regionalnego, które rozwija usługi publiczne w skali ponadlokalnej. To wizja miasta o innowacyjnej gospodarce, zapewniającego atrakcyjne warunki do życia, pracy i wypoczynku oraz dostęp do wysokiej jakości środowiska i przestrzeni - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Projekt „Strategii dalszego rozwoju Gminy Miasta Radomia - Radom 2030” wskazuje na potrzebę wykorzystania potencjału społecznego, gospodarczego, przyrodniczego oraz kulturowego do kreowania rozpoznawalnej marki i tworzenia klimatu dla rozwoju gospodarki. – Realizacja przedstawionej w dokumencie wizji ma sprawić, że Radom będzie miastem ludzi dobrze wykształconych, aktywnych kulturalnie i sportowo, dbających o ekologię, miastem o innowacyjnej gospodarce, tętniącym życiem kulturalnym, dobrze skomunikowanym, posiadającym dobrze rozwinięte usługi zdrowotne i atrakcyjnym miejscem zamieszkania – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

W ramach konsultacji zorganizowane zostaną:

a) spotkanie otwarte – w dniu 02.02.2022 r. godz. 16.30, w Kamienicy Deskurów, Rynek 15 – spotkanie zostanie potwierdzone na stronie www.konsultacje.radom.pl

b) spotkanie online – w dniach 28.01.2022 r. i 07.02.2022 r. godz. 16.30, - zgłoszenia do udziału w spotkaniach należy przesyłać na adres projekty@umradom.pl w terminach do 27.01.2022 r. na spotkanie w dniu 28.01.2022 r. oraz do 04.02.2022 r. na spotkanie w dniu 07.02.2022 r.

c) konsultacje korespondencyjne z przedsiębiorcami i partnerami gospodarczymi,

d) dyżury konsultacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych prowadzących działalność na terenie Radomia, w dniu 03.02.2022 r. w godz. 10-16 w Kamienicy Deskurów, Rynek 15,

e) zbieranie uwag poprzez wypełnienie formularza, w wersji papierowej i pozostawienie w punktach konsultacyjnych:

· Biuro Obsługi Mieszkańca – ul. Kilińskiego 30 (pok. nr 19),

· Wieloosobowe stanowisko ds. konsultacji społecznych, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),

· Centrum Organizacji Pozarządowych, Rynek 15

f) wypełnienia formularza w wersji elektronicznej (formularz on-line i mailowo na adres projekty@umradom.pl)

g) przekazanie dokumentów do konsultacji przedstawicielom sąsiednich gmin i ich związków oraz innym instytucjom publicznym, dyrektorowi regionalnego zarządu gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, podmiotom reprezentującym społeczeństwo obywatelskie.

Konsultacje potrwają do 28 lutego.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych