Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Ranking ''Perspektyw''. Spadek ''Kochanowskiego'' i ''Elektronika''. Wysoko szkoła z Sienna

dm 2022-01-12 15:57:00

Miesięcznik "Perspektywy" po raz 24. przygotował Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Tradycyjnie już najwyżej z radomskich placówek uplasowało się VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego oraz Zespół Szkół Elektronicznych.

Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu

Kapituła rankingu pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka, byłego rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

Wśród liceów najlepsze okazało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, a jak wypadły radomskie szkoły?

VI LO im. Jana Kochanowskiego uplasowało się na 38. lokacie, co oznacza spadek o 7. pozycji, względem ubiegłorocznego notowania. Tu prym wiedzie licum z Warszawy, a w pierwszej trójce uplasowało się jeszcze liceum z Torunia i Szczecina.

Kolejne miejsca, jeśli chodzi o radomskie licea, zajęły: IV LO im. Chałubińskiego - 107. lokata; I LO im. Kopernika - 338; Katolickie Liceum Ogólnokształcące - 344 i III LO im. Czachowskiego - 398.

Miesięcznik przygotował też ranking szkół technicznych. Tutaj na pierwszej lokacie uplasowało się technikum z Kleszczowa, zaś radomski "Elektronik" spadł z 27. na 39. miejsce. Dodajmy, że Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich uplasował się na 421., a Zespół Szkół Technicznych na 493. lokacie.

Jeśli zaś chodzi o region, to wśród liceów najwyżej uplasowało się LO im. Mikołaja Kopernika w Iłży (237. miejsce), a wśród szkół technicznych - Technikum im. ks. mjra Stanisława Domańskiego w Siennie (28. miejsce!).

Pełne rankingi - tutaj i tutaj.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych