Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Radomski Szpital Specjalistyczny pęka w szwach. Coraz mniej wolnych łóżek

dm, TVP3 Warszawa 2022-01-12 15:55:00

W lecznicy zajęte są już prawie wszystkie łóżka, a na wielu oddziałach chorzy leżą na dostawkach. Liczba hospitalizacji rośnie, bo w okolicznych szpitalach powiatowych dostęp do specjalistycznego leczenia ograniczyła pandemia.

Od kilkunastu dni do radomskiego szpitala zgłaszają się pacjenci z innymi dolegliwościami niż COVID-19. Dostawki konieczne są na internie, chirurgii czy kardiologii. Jednym z powodów oblężenia jest to, że lecznice ościenne część swoich łóżek przekształciły w miejsca covidowe.

- Rzeczywiście pacjentów stale przybywa i niemal na każdym oddziale musimy dostawiać kolejne łóżka. Mnóstwo wezwań mają też również zespoły ratownictwa medycznego - powiedziała Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Pacjentów przybywa z dnia na dzień

Na oddziały zgłaszają się również osoby, którym z powodu pandemii przesunęły się zabiegi i badania. Coraz częściej do lecznicy trafiają też ozdrowieńcy.

- Brakuje miejsc dla tych pacjentów, którzy przeszli infekcję COVID-19, a teraz nie są w stanie sobie poradzić w warunkach domowych, więc takim głównym objawem to jest kaszel, duszność - zaznaczył dr n. med. Wojciech Dworzański, koordynator ds. COVID-19 w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Stabilna jest za to sytuacja w szpitalu tymczasowym. Zajętych jest tam połowa z dwudziestu respiratorów. Lecznica ma też około 25 wolnych łóżek.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych