Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Radomski Program Chodnikowy. Nowy trotuar powstał w centrum miasta

dm, MZDiK 2021-12-25 15:59:00

Z nowego chodnika mogą już korzystać przechodnie przy odcinku ulicy Miłej na radomskim osiedlu XV-lecia. Roboty objęły odcinek o długości około 240 metrów po wschodniej stronie jezdni. Było to kolejne zadanie zrealizowane w ramach Radomskiego Programu Chodnikowego.

Odcinek wyremontowanego chodnika przy ulicy Miłej

Nowy chodnik na odcinku pomiędzy ulicami Kusocińskiego a Sowińskiego został wykonany z betonowej kostki. Kiedyś nawierzchnię obok bloku przy ulicy Miłej stanowił nierówny asfalt, a na dalszym fragmencie - stare, popękane płyty. Przy okazji powstał trochę szerszy trawnik, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli przed oknami więcej zieleni. Wzdłuż jezdni została natomiast ułożona nowa tak zwana opaska, na której mogą już prawymi kołami parkować samochody.

Roboty przy ulicy Miłej na osiedlu XV-lecia zaczęły się pod koniec października, a zakończyły w połowie grudnia tego roku. Wykonawcą zadania było przedsiębiorstwo Stagmar z Radomia. Koszt prac wyniósł około 161 tysięcy złotych.

W ramach Radomskiego Programu Chodnikowego w 2021 roku powstały poza tym nowe chodniki przy ulicach Ofiar Firleja (po południowej stronie od ulicy Warszawskiej do terenu szkoły podstawowej) i Niedziałkowskiego (po stronie zachodniej między ulicami Kelles-Krauza a Struga). Trwają też roboty przy ulicy Godowskiej (po południowej stronie pomiędzy ulicami Wiejską a Michalczewskiego). W tym przypadku naliczane są już kary dla wykonawcy za opóźnienie. Więcej chodników w bieżącym roku nie udało się - niestety - wyremontować ze względu na ograniczenia budżetowe - czytamy na mzdik.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych