Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Powstaje zbiornik retencyjny. Będzie miał dwa hektary

dm 2022-01-25 16:33:00

Na osiedlu Nad Potokiem trwa budowa zbiornika retencyjnego. Zakończenie prac planowane jest na lipiec tego roku. To ostatnia inwestycja w ramach programu Life w Radomiu.

Foto: Radomski Dron

Dwuhektarowy zbiornik przeciwpowodziowy, pełniący funkcje retencyjne, powstaje między torami kolejowymi a ulicą Olsztyńską. Prace przebiegają zgodnie z planem - wykonuje je wyłonione w przetargu konsorcjum firm: Zakład Usług Wodno - Melioracyjnych i Rekultywacji z Sandomierza oraz Inżynieria Wodna z Końskich.

Jest to inwestycja w ramach Programu Life, której celem jest poprawa jakości wody i bioróżnorodności oraz zminimalizowanie przepływów w Potoku Północnym. To ostatnia tak duża inwestycja w tamach projektu, który od kilku lat realizowany jest w naszym mieście i dzięki któremu m.in. wykonane zostały prace w zalewie na Borkach.

Dzięki wspomnianej inwestycji, na osiedlu Nad Potokiem powstanie nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji. Zbiornik będzie niewiele mniejszy od tego na radomskich Borkach.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych